Ładowanie

Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zachodnią, do skrzyżowania z ulicą Niedźwiedzią ruszył zapowiadany duży remont ul. Legnickiej.

Ruszył remont ul. Legnickiej! Przebudowa torowiska to duża inwestycja

19 czerwca, 2023

Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zachodnią, do skrzyżowania z ulicą Niedźwiedzią ruszył zapowiadany duży remont ul. Legnickiej. Fot. MPK Wrocław

Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zachodnią, do skrzyżowania z ulicą Niedźwiedzią dużo się dzieje. Ruszył zapowiadany duży remont ul. Legnickiej, który potrwa do września. Ekipa budowlana już podjęła pierwsze prace.

Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zachodnią, do skrzyżowania z ulicą Niedźwiedzią ruszył zapowiadany duży remont ul. Legnickiej.
Fot. MPK Wrocław

Rozpoczynający się remont torów w ulicy Legnickiej to wielka inwestycja, obejmująca aż 3 osobne remonty. Największy z nich to budowa nowego torowiska od ul. Zachodniej do Niedźwiedziej, ale prace będą toczyć się także obok zajezdni Popowice, a także na rozjeździe w ulicę Milenijną.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Remont ul. Legnickiej — pierwsze prace

Ruszyły prace na ul. Legnickiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zachodnią, do skrzyżowania z ulicą Niedźwiedzią. W pierwszej kolejności ekipy budowlane zajmą się rozbiórką torów, a następnie przygotują podłoże pod nową infrastrukturę.

Zakres prac jest naprawdę duży. Jedynie na tym fragmencie pojawi się aż 1400 metrów nowych szyn, sieć trakcyjna, odwodnienie oraz 26 nowych słupów. MPK Wrocław zapowiada, że przebudowane zostaną także przystanki na ulicy Niedźwiedziej. Oprócz tego pojawi się dużo zieleni — aż 3500 metrów kwadratowych powierzchni zostanie na nią przeznaczone.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Kierowcy nie powinni mieć powodów do obaw — Legnicka przez czas remontu będzie przejezdna. Objazdy czekają jednak pasażerów komunikacji miejskiej. Linie 3, 10, 20, 31 oraz 33 będą miały trochę zmienione trasy, pojawi się także zastępczy autobus.

Żadna z linii jeżdżących przez Legnicką nie zostanie zawieszona, ale wszystkie zmienią trasę. 33 będzie skrócone do pętli “Wrocławski Park Przemysłowy”. 3, 10, 20 oraz 31 pojadą objazdem nową trasą przez ul. Popowicką. Komunikację na ulicy Legnickiej zapewni autobus 733 — mówiła Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektorka Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Użytkownicy przystanków “Młodych Techników”, “pl. Strzegomski (Muzeum Współczesne)”, “Zachodnia (Stacja Kolejowa)”, “Niedźwiedzia”, “Małopanewska” oraz “Kwiska”, będą mieli do dyspozycji autobus, a ci pasażerowie, którzy te przystanki omijają, będą mogli jeździć tymi liniami co dotychczas, korzystając z objazdu.

ZOBACZ GALERIĘ:

Tagi