7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Samorządowcy na spotkaniu z Joe Bidenem podkreślają znaczenie solidarności społecznej

WARTO PRZECZYTAĆ

Samorządowcy z Ruchu Tak! Dla Polski wzięli udział w spotkaniu z prezydentem Stanów Zjednoczonych, który wczoraj odwiedził Warszawę. „Przestrzeganie prawa przez rządzących, wolność słowa, to podstawowy fundament praw obywatelskich!” – przypomnieli przy okazji wydarzenia.

Wizyta Joe Bidena w Polsce, fot. Artur Kozioł Facebook

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Ruch Tak! Dla Polski zabiera głos po spotkaniu z Bidenem

W środę Joe Biden odwiedził Warszawę i spotkał się w mieszkańcami stolicy Polski. Ruch Samorządowcy Tak! Dla Polski był obecny podczas jego wizyty. Przemówienie prezydenta Stanów Zjednoczonych na Placu Zamkowym skłoniło samorządowców do przypomnienia, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych praw obywatelskich przez rządzących.

Dziś również na Placu Zamkowym i podczas przemówienia Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, Prezydenci Miast, Burmistrzowie, Wójtowie, Samorządowcy zgromadzeni w Ruchu Samorządowym Tak! Dla Polski jeszcze raz pragną podkreślić, jak ważne jest: przestrzeganie konstytucji, udział obywateli w sprawowaniu władzy, niezależność sądów, samodzielność samorządów. Wspólnie chcemy zawołać głośno, że demokracja to wolne i uczciwe wybory, a przestrzeganie prawa przez rządzących, wolność słowa, to podstawowy fundament praw obywatelskich!

Wszyscy patrzymy na współczesny świat i dostrzegamy, jak ważne jest przestrzeganie tych najważniejszych zasad. Istotne jest również, aby w tak ważnym momencie – na Placu Zamkowym powiedzieć głośno o problemach, które dotykają naszych mieszkańców w konsekwencji pandemii i odczuwalnej wojny na Ukrainie. Dziś staje się konieczne szybkie wsparcie opieki medycznej, edukacji i gospodarki. Rozpoczęcie procesu niwelowania skutków biedy i wielu negatywnych zjawisk związanych z codziennym życiem mieszkańców. Potrzebujemy wsparcia dla usług społecznych, które pozwalają mieszkańcom sprawnie funkcjonować. Niech to nasze wspólne spotkanie będzie apelem o odrzucenie drogi centralnego zarządzenia i wybraniem kierunku obywatelskiego, solidarności społecznej – napisali w poście samorządowcy z Ruchu Tak! Dla Polski.

Zobacz też: Samorządowcy w wyborach parlamentarnych. TAK Dla Polski zapewni wygraną opozycji?

Zobacz również:  Terminarz 28. kolejki PKO Ekstraklasy

Artur Kozioł: Zawsze mogliście liczyć na pomoc samorządów

Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki i członek Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski wyraził wsparcie dla Ukrainy ze strony prezydentów miast, wójtów i burmistrzów.

Pokój! Pokój na Świecie! Pokój na Ukrainie! Nie ma nic ważniejszego we współczesnym świecie, jak niesienie przesłania pokoju! Dziś najważniejsze jest przeciwstawianie się wojnie, okrucieństwu, przemocy, która dotyka wielu ludzi. Pragniemy dla wszystkich dotkniętych wojną na Ukrainie i we wszystkich zakątkach świata wspólnie dziś wykrzyczeć, że jesteśmy z Wami od pierwszych dni waszych nieszczęść. Zawsze mogliście liczyć na pomoc samorządów i zapewniamy, że to się nigdy nie zmieni. Jednocześnie mamy nadzieję, że jak najszybciej wszyscy zamieszkacie w wolnej ojczyźnie i swoich rodzinnych domach – zapewnił Artur Kozioł.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI