Ładowanie

Wrocławska firma z branży kosmicznej rozpoczęła pracę w Sky Tower.

SatRev przeniósł się do Sky Tower. Co będzie tam robić?

25 lipca, 2023

Wrocławska firma z branży kosmicznej rozpoczęła pracę w Sky Tower. fot. SatRev

Wrocławska firma z branży kosmicznej rozpoczęła pracę w Sky Tower. Nowa lokalizacja oferuje pracownikom więcej możliwości. W budynku znajdą się sale konferencyjne, gabinety specjalistów nietechnicznych oraz część laboratoryjna.

W połowie lipca 2023 r. firma SatRev poinformowała o rozpoczęciu działalności w Sky Tower. Wcześniej inżynierowie pracowali w ośrodku naukowym Sieci Badawczej Łukasiewicz Port na Praczach Odrzańskich.

– Jednym z głównych atutów przeniesienia do Sky Tower jest lepszy dostęp do różnych udogodnień, które oferuje to unikatowe miejsce. Sky Tower jest świetnie skomunikowany, co ułatwia dojazd do firmy zarówno pracownikom, jak i klientom. Przesunięcie naszej firmy do Sky Tower to także szansa na dostosowanie przestrzeni biurowej do naszych aktualnych potrzeb. W nowym miejscu mieliśmy możliwość zaprojektowania bardziej funkcjonalnych wnętrz, które sprzyjają efektywnej pracy i współpracy zespołu – ogłosił Grzegorz Zwoliński, prezes SatRev.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Dynamiczny rozwój SatRev

Firma kosmiczna w nowej lokalizacji chce rozwinąć skrzydła i przystąpić do nowych wyzwań. Jest też otwarta na nową współpracę.

– Od momentu rozbudowy biura, dokonanej ze względu na dynamiczny rozwój spółki, otworzyły się przed nami nowe perspektywy. Zdołaliśmy nawiązać kontrakty na dostarczanie danych satelitarnych (w tym obrazowania), w tym rekordowa umowa z polskim Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR) o wartości 42 mln zł, dotycząca monitorowania upraw. Już w październiku planujemy wyniesienie naszego kolejnego satelity w kosmos, tym razem we współpracy z firmą SpaceX, w ramach misji Transporter-9 z użyciem rakiety Falcon. Ponadto, podjęliśmy współpracę z Sułtanatem Omanu, dla którego dostarczymy i będziemy obsługiwać satelitę. Mimo że oczekujemy na wyniesienie satelity AMAN, współpraca z Omanem ma duże perspektywy rozwoju. Nasza firma angażuje się również w pomoc, edukację i rozwijanie nowych, przyszłościowych projektów. Aktualnie negocjujemy lub posiadamy podpisane umowy na różnorodne usługi, zarówno w Kanadzie, Australii, jak i w krajach afrykańskich – poinformował Grzegorz Zwoliński.

Fabryka satelitów

SatRev chce wybudować na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej własną fabrykę produkującą satelity. Ma ona powstać do 2026 r.

Naszą ambicją jest nie tylko realizacja kontraktów na rzecz zewnętrznych partnerów, ale również uruchomienie i zarządzanie konstelacją własnych satelitów obrazujących, w skład której wejdą również najnowocześniejsze satelity wysokiej rozdzielczości, opracowane w naszej autorskiej technologii DeploScope, których prototypy już testujemy. Rozważamy też wejście na giełdę w Polsce lub za granicą – powiedział Grzegorz Zwoliński, prezes SatRev.

Zakład ma produkować nawet 200 satelitów w ciągu roku.

Tagi