7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

SHEIN otwiera wielkie centrum dystrybucyjne we Wrocławiu. Będzie dużo miejsc pracy

WARTO PRZECZYTAĆ

Blisko 55 000 mkw. zajmie nowe centrum dystrybucyjne SHEIN w Panattoni Park Wrocław South Hub. Gigant branży modowej zapewni wiele miejsc pracy.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

SHEIN to popularna chińska platforma do zakupów ubrań, butów i dodatków. Panattoni Park Wrocław South Hub to największy projekt dewelopera na Dolnym Śląsku — w jego skład wejdzie również gigant branży odzieżowej.

Co SHEIN będzie robić w Polsce?

Z nowego centrum ubrania będą rozsyłane na Europę Środkowo-Wschodnią, dzięki czemu firma z chin będzie bliżej klienta z tych terenów.

Według prognoz wartość e-commerce dla branży fashion w Europie ma wzrosnąć z ok. 250 miliardów dolarów w 2022 roku do blisko 400 miliardów w 2025. Błyskawiczny rozwój tego rynku, a także chęć zabezpieczenia łańcucha dostaw napędzają zjawisko nearshoringu, czyli przenoszenia działalności przez firmy azjatyckie bliżej odbiorcy końcowego, na czym szczególnie zyskuje Polska. Panattoni dzięki ogromnemu doświadczeniu w obsłudze dziesiątek branż jest gotowe, aby zaproponować globalnym markom z dalekiego wschodu najwyższy standard obiektów, strategiczne lokalizacje i szereg rozwiązań z zakresu energooszczędności czy ekologii. Firma SHEIN zyska doskonałą platformę zarówno do realizacji procesów e-commerce, jak i realizacji celów ESG — informuje Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni.

Firma zapewni miejsca pracy dla ponad 2000 osób.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI