Ładowanie

Sikorski w sztabie szkoleniowym Śląska Wrocław

Redakcja tuDolnySlask.info 19 czerwca, 2023

Znamy sztab szkoleniowy Śląska na sezon 2023/2024. Trener Jacek Magiera wybrał już swoich współpracowników, których prezentujemy poniżej. Nie zabrakło wśród nich postaci, która dotychczas nie pracowała we wrocławskim klubie. Nowym trenerem bramkarzy Śląska został Maciej Sikorski.

Jacek Magiera postawił na zaufanych ludzi, których wrocławscy kibice doskonale znają. Najbliższymi współpracownikami pierwszego trenera będą Tomasz Łuczywek oraz Paweł Kozub. 

Asystentem trenera Magiery będzie Marcin Dymkowski, analitykiem pierwszego zespołu Andrzej Gomołysek, a trenerami przygotowania motorycznego Krzysztof Kapelan i Paweł Parus. Nowym trenerem bramkarzy został natomiast Maciej Sikorski.

Maciej Sikorski urodził się 2 grudnia 1978 roku. Jako trener bramkarzy pracował już w Rakowie Częstochowa i Wiśle Płock. Z tym pierwszym klubem przeszedł drogę od II ligi do wicemistrzostwa i Pucharu Polski. W sztabie szkoleniowym trenera Marka Papszuna odpowiadał za pracę z golkiperami pierwszego zespołu. Sikorski już wcześniej współpracował z Papszunem w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Legionovii czy KS Łomianki.

– Macieja Sikorskiego poznałem, kiedy uczestniczyłem w zatrudnianiu sztabu szkoleniowego Rakowa Częstochowa: trenera Marka Papszuna, Macieja Kędziorka i właśnie Maćka Sikorskiego. Razem tworzyli bardzo silny tercet – przyznaje David Balda, dyrektor sportowy Śląska. – Z tego, co sam widziałem i co pokazały nasze wyniki, Maciej wykonywał z bramkarzami bardzo dobrą pracę. Nie ma dla niego znaczenia czy golkiper jest młodszy, czy starszy. Zawsze wyciąga maksimum potencjału z danego bramkarza. To bardzo pracowity człowiek, którego tu potrzebujemy, żeby osiągnąć założone cele.

W Rakowie Częstochowa nowy trener bramkarzy wrocławskiego Śląska pracował w latach 2016 – 2021. Następnie trafił do Wisły Płock, w której przez dwa ostatnie sezony współpracował z Maciejem Bartoszkiem i Pavolem Stano. Maciej Sikorski to jeden z najbardziej cenionych specjalistów kraju. Dość powiedzieć, że jako pierwszy trener bramkarzy w Polsce do licencji UEFA Goalkeeper B dołożył licencję UEFA Goalkeeper A, czyli najwyższe możliwe uprawnienie do pracy z bramkarzami.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Bolesławiec: Weź udział w wakacyjnym rajdzie rowerowym

Co ciekawe, Maciej Sikorski w sezonie 2002/2003 zaliczył również epizod jako piłkarz Śląska Wrocław.