Ładowanie

Sky Tower zostanie przebudowany. Jak zmieni się wrocławski wieżowiec?

15 czerwca, 2023

Fot. materiały prasowe

W kwietniu 2023 r. rozpoczął się remont Sky Tower, najwyższego budynku we Wrocławiu. Prace obejmują odświeżenie wnętrza galerii handlowej, powiększenie punktu widokowego oraz relokację rzeźby „Profil Czasu”.

Sky Tower – wizualizacje, fot. materiały prasowe

Wybudowany w 2012 roku Sky Tower przy ul. Powstańców Śląskich już wkrótce czekają spore zmiany. Remont w wieżowcu rozpoczął się w połowie kwietnia. Klienci galerii nie odczuli utrudnień, ponieważ  prace były prowadzone nocą. Jak zapewnia Adventum Group, właściciel budynku kompleks ma zostać przebudowany w przeciągu 2 lat.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

I etap prac remontowych

Inwestor zarządzający Sky Tower chce odświeżyć wnętrza galerii, dlatego jednym z pierwszych zadań było m.in. przemalowanie ścian i słupów. W planach jest także umieszczenie w wieżowcu  funkcjonalnych drewnianych mebli oraz dodanie dużej ilości zieleni. Ponadto w holu, w pobliżu marketu EUROSPAR ma stanąć rzeźba „Profil Czasu” Salvadora Dalego, którą obecnie można podziwiać przed głównym wejściem.

Modernizacja punktu widokowego

Prawdziwa rewolucja obejmie punkt widokowy zlokalizowany na 49. piętrze wieżowca. Taras zostanie powiększony z 250 mkw. do 600 mkw. Z  myślą o turystach oraz mieszkańcach powstanie przestrzeń barowo-kawiarniana. Goście będą mogli tam odpocząć i napić się ulubionego napoju, oglądając przy tym panoramę miasta z wysokości 200 metrów. Nowością będzie też multimedialna winda, do której wejście zostanie przeniesione na 1. Piętro. Prace związane z przebudową punktu widokowego rozpoczną się już w czerwcu 2023 roku i potrwają do wiosny 2024 roku. Przez cały okres prac będzie on dostępny dla odwiedzających.

Nowa oferta Sky Tower

Inwestor zapowiada, że wraz z remontem galeria handlowa Sky Tower zmieni swój profil. Kompleks ma pełnić funkcję rozrywkową, a wśród najemców ma znaleźć się więcej lokali o charakterze usługowym.

Zmiany, które rozpoczynamy w tym roku w Sky Tower to element planu transformacji całego kompleksu. Poprzez odświeżenie wnętrza galerii handlowej, rozbudowę punktu widokowego i zmianę profilu najemców, a także dodanie nowych funkcji, dążymy do stworzenia przyjaznego i nowoczesnego miejsca pracy, zakupów, spotkań i rozrywki w centrum miasta – mówi Agnieszka Muż, Senior Asset Manager w Adventum Group.

Zobacz galerię:

Prace remontowe w Sky Tower obejmują odświeżenie wnętrza galerii handlowej, powiększenie punktu widokowego oraz relokację rzeźby „Profil Czasu”.
Wizualizacja przebudowy wieżowca, fot. materiały prasowe
Tagi