Ładowanie

Śląsk Amp Futbol zagrał z reprezentacją Polski

5 czerwca, 2023

Za nami wyjątkowy weekend dla ampfutbolowego Śląska. Wrocławska drużyna zmierzyła się z reprezentacją Polski, która zaprezentowała grę na absolutnie światowym poziomie, wygrywając 10:1 – choć to nie wynik był najważniejszy.

Biało-Czerwoni przygotowują się do spotkań Ligi Narodów, które zostaną rozegrane w połowie czerwca w Krakowie. To ważne mecze z silnymi przeciwnikami, a Polacy chcą potwierdzić swoje miejsce w światowej czołówce. Jednym z elementów przygotowań było kilkudniowe zgrupowanie we Wrocławiu, w czasie którego podopieczni Dymytro Kameki zagrali ze Śląskiem Wrocław.

Ampfutbolowy WKS to beniaminek tego sezonu PZU Amp Futbol Ekstraklasy, który wejście do ligi ma znacznie lepsze niż można było się spodziewać po nowo powstałej drużynie. Wrocławianie plasują się na czwartym miejscu w tabeli po trzech rozegranych turniejach. Najważniejszy z nich dla zespołu trenera Krzysztofa Węgrzyna dopiero jednak nadchodzi. W dniach 1-2 lipca to Śląsk będzie gospodarzem, a – jak ogłosił szkoleniowiec podczas sparingu z reprezentacją -turniej zostanie rozegrany na legendarnym stadionie przy ul. Oporowskiej 62.

Był to bardzo wartościowy sprawdzian dla naszej drużyny. Reprezentacja Polski zaprezentowała bardzo wysoki poziom gry, a dla nas to okazja do nauki, za którą jesteśmy wdzięczni. Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy zjawili się na trybunach i już teraz zapraszam na najważniejsze dla nas wydarzenie – czwarty w tym sezonie turniej w ramach PZU Amp Futbol Ekstraklasy, który w pierwszy weekend lipca zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Oporowskiej. Centrum miasta, legendarny obiekt, najwyższy w kraju poziom ampfutbolu – myślę, że na pewno będzie to wartościowy czas i w imieniu całego zespołu bardzo prosimy o kibicowskie wsparcie – mówił Krzysztof Węgrzyn, trener Śląsk Wrocław Amp Futbol.

Mecz Śląsk – Polska rozegrano w Centrum Piłkarskim Ślęzy Wrocław na Kłokoczycach, w bardzo przyjaznej atmosferze, którą spotęgowało miłe spotkanie po końcowym gwizdku – zawodnicy obu drużyn podeszli do kibiców, przybijali piątki i robili pamiątkowe zdjęcia. Oczywiście najbardziej oblegany był Marcin Oleksy, czyli autor najpiękniejszego gola na świecie w 2022 roku, który pozował ze swoją wyjątkową statuetką FIFA Puskas Award.

Cieszy mnie, że kolejny klub, który ma drużynę w piłkarskiej ekstraklasie, pojawił się również w ampfutbolowej lidze. To dobry krok, oby jak najwięcej klubów szło tą drogą i w przyszłości utworzymy dużą, silną ligę. Śląsk zaliczył mocne wejście do ekstraklasy i my ze sparingu z wrocławianami też dużo wyciągnęliśmy – komentował po spotkaniu Marcin Oleksy, zawodnik reprezentacji Polski.

Dla wielu kibiców we Wrocławiu była to pierwsza w życiu okazja, by na żywo obejrzeć profesjonalny mecz ampfutbolu. Mamy nadzieję, że wspólnie spotkamy się w pierwszy weekend lipca na Oporowskiej! Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:1 dla reprezentacji Polski. Gola dla Śląska – bezpośrednio z rzutu rożnego! – strzelił Maks Moroz.

fot. Adriana Micek