13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Śląsk II Wrocław walczy w sparingach

WARTO PRZECZYTAĆ

Za nami pierwsze tygodnie okresu przygotowawczego koszykarskiego, I-ligowego zespołu Śląska. W tym czasie zawodnicy zdążyli rozegrać aż trzy sparingi – dwa z Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych oraz jeden z ekstraklasową drużyną MKS Dąbrowa Górnicza. 

Podopieczni trenera Marcina Grygowicza rozpoczęli treningi do sezonu z początkiem sierpnia. Duża liczba wymagających jednostek treningowych zaprocentowała niezłymi meczami sparingowymi z drużyną wicemistrza Suzuki 1. Ligi z ubiegłego sezonu, Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. Pierwszy z dwóch sparingów rozegrano 13 sierpnia w Hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Gospodarze, którzy na ten sezon skompletowali bardzo mocny i doświadczony skład, od początku chcieli pokazać wyższość nad wrocławską drużyną, jednak młodzi zawodnicy rezerw Śląska spisywali się bardzo dobrze w defensywie i odważnymi próbami w ofensywie potrafili stawić czoła wałbrzyszanom. Ostatecznie mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem Górnika (73:70).

Z kolei drugi mecz pomiędzy obiema drużynami rozegrano 26 sierpnia w hali Kosynierka. Wrocławianie byli chętni rewanżu na doświadczonych zawodnikach z Wałbrzycha i od początku postawili trudne warunki gry przyjezdnym. Realizacja założeń meczowych była kontynuowana niemal przez całe spotkanie, jednak w końcówce Wojskowycm zabrakło nieco sił i tym samym zimnej krwi, co wiąże się z trudnym okresem przygotowawczym. Wałbrzyszanie ponownie pokazali wyrachowanie i odnieśli drugie zwycięstwo, niewielką różnicą (71:65).

Pomiędzy potyczkami z wałbrzyskim Górnikiem wrocławianie rozegrali także sparing z drużyną MKS Dąbrowa Górnicza, która występuje w Energa Basket Lidze. Decyzją trenerów obu zespołów wynik oraz przebieg sparingu nie został opublikowany.

Przed Trójkolorowymi jeszcze kilka ciekawych sprawdzianów przed startem ligi.

Harmonogram meczów sparingowych drużyny WKS Śląsk II Wrocław:

  • 3.09 (wyjazd) vs Hydrotruck Radom
  • 4.09 (wyjazd) vs WKK Wrocław
  • 9-10.09 – Turniej o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego:
  • 9.09 vs Weegree AZS Politechnika Opolska
  • 10.09 – mecz o 1. lub 3. miejsce
  • 17.09 (dom) vs Pogoń Prudnik
Zobacz również:  Remont infrastruktury torowej na Przedmieściu Oławskim

Odsłony: 0

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI