Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Śląsk lepszy od Lecha. Zwycięski gol Schwarza

WARTO PRZECZYTAĆ

Piłkarze Śląska Wrocław wygrali 1:0 z Lechem Poznań w ramach 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jedyną bramkę dla Wojskowych zdobył Petr Schwarz.

Od ostatniego spotkania z Widzewem Łódź Ivan Djurdjević nie zrobił wielu zmian. Wrocławski szkoleniowiec zdecydował się na jedną korektę w składzie – na ławce usiadł Dennis Jastrzembski, a w jego miejsce pojawił się będący ostatnio w świetnej formie John Yeboah – co także potwierdził w starciu z Lechem Poznań.

Choć pierwsze minuty zdecydowanie należały do mistrza Polski z Poznania, to jednak drogę do bramki znaleźli wrocławianie, a dokładnie Petr Schwarz, który w 26. minucie przeprowadził indywidualną akcję, zdecydował się na strzał, a precyzyjne uderzenie zdecydowanie zaskoczyło Bednarka, który nie zdołał sięgnąć futbolówki.

Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem wrocławian 1:0, choć ostatnie minuty tej części gry przemawiały za gospodarzami, zdecydowanie podrażnionymi straconą bramką.

Nie inaczej był na początku drugiej części. Lech kontynuował swoje niebezpieczne ataki, ale cały czas defensywie WKS-u udawało się ratować sytuacje. Śląskowi udało się przetrwać ten sztorm, a w 72. minucie Wojskowi mieli doskonałą okazję do postawienia kropki nad „i”. John Yeboah ruszył szybko do ataku, po czym świetnie wystawił futbolówkę do Erika Expósito. Ten stanął sam na sam z bramkarzem, ale niestety znacząco się pomylił i na tablicy wyników wciąż widniał wynik 1:0 dla Trójkolorowych. Wrocławianie zaczęli grać nieco odważniej, ale przede wszystkim nie zapominali o tym, że mają w zanadrzu prowadzenie i nie chcą tego roztrwonić.

Wynik udało się dowieźć do końca, dzięki czemu Śląsk wraca do stolicy Dolnego Śląska z jakże cennym kompletem punktów, a Lech nadal szoruje po dnie tabeli PKO Ekstraklasy, mając w swoim dorobku zaledwie 1 punkt.

Kolejny mecz WKS-u już 20 sierpnia. Wówczas Śląsk podejmie na Tarczyński Arenie Wrocław Cracovię!

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)