Ładowanie

Śląsk spadł z Centralnej Ligi Juniorów!

3 czerwca, 2023

W meczu 30. kolejki CLJ U19 Śląsk Wrocław zremisował z Polonią Warszawa 1:1. Jedyną bramkę dla WKS-u strzelił Dawid Matuszewski. Taki wynik oznacza, że wrocławianie żegnają się z Centralną Ligą Juniorów.

Przed początkiem spotkania wiedzieliśmy, że tylko zwycięstwo zapewni wrocławianom utrzymanie, ale w przypadku potknięcia trzeba było obserwować wydarzenia ze spotkania Cracovii z Arką Gdynia. Wygrana tych drugich również pomogłaby w osiągnięciu celu, lecz najważniejszy był jednak mecz w Warszawie. 

W pierwszej połowie było sporo walki z obu stron, aczkolwiek zabrakło bramek. Sytuacja zrobiła się niezwykle skomplikowana w 84. minucie, gdy to gospodarze objęli prowadzenie. Wtedy rozpoczęła się gonitwa WKS-u. Niestety, na zdobycie dwóch bramek zabrakło czasu. Wrocławiam było stać tylko na jednego gola. W 90. minucie wyrównujące trafienie zdobył Dawid Matuszewski. Arka natomiast przegrała z Cracovią 1:4 i to oznacza, że Śląsk Wrocław musi pożegnać się z rozgrywkami Centralnej Ligi Juniorów U19.

Polonia – Śląsk 1:1 (0:0)

Bramki:
1:0: 82′ Polonia
1:1: 90′ D. Matuszewski