Ładowanie

Śląsk Wrocław Blind Football ze srebrnym medalem Pucharu Polski

25 czerwca, 2023

 

W weekend 24-25 czerwca we Wrocławiu rozgrywany był turniej Blind Football Pucharu Polski. W gronie rywalizujących o trofeum drużyn oczywiście był Śląsk Wrocław, który wywalczył srebrne medale.

 

W turnieju o Puchar Polski udział wzięło pięć zespołów, poza Śląskiem Wrocław były to jeszcze: Wisła Kraków, Warta Poznań, Start Niewidzialni Bielsko-Biała i Niezłomni Zabrze. Przed inauguracją turnieju minutą ciszy została uczczona pamięć byłego kapitana Śląska – Łukasza Byczkowskiego.

Wrocławianie w pierwszej fazie rywalizowali z Niezłomnymi Zabrze, których pokonali 5:0. Bramki dla WKS-u zdobyli: Robert Jaworski dwie, Artur Fleszar, Adrian Słoninka, Marcin Lubczyk. W drugiej grupie rywalizowały Wisła Kraków, Warta Poznań oraz Start Niewidzialni Bielsko Biała. To właśnie drużyna z Grodu Kraka okazała się najlepsza i była finałowym rywalem WKS-u.

Niedzielny finał oznaczał starcie zespołów, które regularnie ze sobą rywalizują o trofea w blind footballu. Tym razem górą byli Wiślacy, którzy wygrali 2:0 i zdobyli Puchar Polski.