Ładowanie

Śląsk Wrocław U15 mistrzem Polski

21 czerwca, 2023

Śląsk Wrocław wygrał rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U15. Podopieczni trenera Pawła Dziakowicza zapisali się w historii Akademii Śląska Wrocław, wygrywając w finale z Lechem Poznań 4:1.

Już od pierwszych chwil Lech wywierał ogromną presję, co przyniosło otwarcie wyniku po zaledwie 70 sekundach. Rywale mieli rzut rożny, piłka została zagrana na bliższy słupek, przeszła między zawodnikami i trafiła pod nogi Szymczaka, który trafił uderzeniem pod poprzeczkę.

Wrocławianie długo szukali swojego rytmu, ale jak do tego doszło, to zakończyło się od razu dwoma bramkami. W 9. minucie Olivier Siniawski wykorzystał prostopadłe podanie za linię obrony i w sytuacji sam na sam mocnym uderzeniem pokonał Kluja, a chwilę później, po przechwycie na połowie Lecha po dwóch podaniach piłka trafiła pod nogi Adama Ciućki, który mocnym strzałem z 20 metra wyprowadził WKS na prowadzenie.

Poznaniacy próbowali odrobić stratę, ale to Wojskowi strzelali kolejne gole. W 22. minucie lewą flanką przedarł się Bartosz Szywała i spod linii końcowej wyłożył piłkę tuż przed bramkę Lecha, a tam formalności dopełnił Jakub Pakosz.

Tuż przed przerwą rywale próbowali nawiązać kontakt, jednak Pytlak bez większych problemów poradził sobie z uderzeniem z rzutu wolnego.

W 52. minucie meczu Śląsk wyprowadził groźną kontrę, która mogła dać czwartą bramkę. Ze swojej połowy akcję wyprowadził Jakub Pakosz, w okolicy pola karnego zagrał do boku, do Siniawskiego. Ten wszedł w drybling, a następnie oddał strzał z kilkunastu metrów, jednak skutecznie interweniował Kluj.

Śląsk zdołał jednak udokumentować przewagę, w 62. minucie kolejna prostopadła piłka przyniosła efekt, dopadł do niej Bartosz Szywała i mocnym strzałem na dalszy wynik zdobył wyczekiwaną bramkę.

Ostatecznie Śląsk Wrocław wygrał 4:1 i tym samym przypieczętował ogromny sukces, jakim jest zdobycie tytułu Mistrza Polski w kategorii wiekowej do lat 15!

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 1:4 (1:3)

Bramki: 
1:0 Wojciech Szymczak 2′
1:1 Olivier Siniawski 9′
1:2 Adam Ciućka 10′
1:3 Jakub Pakosz 22′
1:4 Bartosz Szywała 62′ 

Lech: Kluj – Prajsnar, Falkiewicz, Szymczak, Gmur, Majewski, Nicpoń, Delikat, Koral, Śledziński, Gadomski

Śląsk: Pytlak – Wlazło, Kaszub, Cegliński, Korzeniowski, Wąsala, Ciućka, Gajewski, Pakosz, Szywała, Siniawski

Źródło: slaskwroclaw.pl