-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Sneaker Fest – gratka dla sneakerheadów oraz fanów streetwearu i customu

WARTO PRZECZYTAĆ

W najbliższy piątek i sobotę, 9-10 września, odbędzie się pierwsza we Wrocławiu impreza poświęcona sneakersom. To odpowiedź na rozwijającą się branżę mody ulicznej i poszerzające się grono jej wiernych fanów. Sneaker Fest odbędzie się w centrum handlowym Wroclavia.

fot. materiały organizatora

W trakcie wydarzenia uczestnicy obejrzą modele obuwia rangi kolekcjonerskiej oraz będą mogli zakupić ubrania customizowane. Zorganizowany został również program rozrywkowy w formie tanecznych pokazów mody. Na scenie pojawią się popularni twórcy – Mikołaj „Bagi” Bagiński i Łukasz „CzugA” Maczuga. Wydarzenie poprowadzi prezenter muzyczny – Filip „Rudy Rudancja” Antonowicz.

Rozwijający się rynek sneakersów

Rynek sneakersów, czyli sportowych butów, przeżywa swój rozkwit. Według najnowszego raportu Statista – jego wartość na świecie wyniosła w 2022 roku ponad 72 mld dolarów. W przyszłym roku ma być wyższa o prawie 17%, a do 2030 ma wzrosnąć do 196 mld dolarów.

Nic więc dziwnego, że stale przybywa nowych pasjonatów tego obuwia. Marki prześcigają się w tworzeniu designerskich projektów, które trafiają do sklepów w ograniczonych ilościach. Niektóre modele sneakersów nabierają wartości kolekcjonerskiej, przez co ich ceny są znacznie wygórowane.

Buty sneakersy są ważną częścią stylu streetwearowego, czyli mody ulicznej. Jest to potężny sektor w branży modowej, jeden z przodujących w ostatnich latach.

Customizacja ubrań, czyli personalizacja pod własne potrzeby

Streetwear pozwala się wyróżniać, manifestować swoje poglądy, a przy tym jest wygodny i luźny. Elementem tego stylu jest customizacja, czyli personalizowanie zakupionych produktów. Polega m.in. na ręcznym malowaniu butów, odzieży oraz dodatków. Zajmuje się tym wielu artystów, u których można zamówić wykonanie własnego projektu, lub zakupić ubrania wizji autora.

Wydarzenie odbędzie się w centrum handlowym Wroclavia, 9 – 10 września w godzinach 12:00 – 18:00. Wstęp bezpłatny.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI