Ładowanie

Sparingowa niemoc Śląska Wrocław

8 lipca, 2023

Za piłkarzami Śląska Wrocław piąty sparing w tym okresie przygotowawczym. W drugiej sobotniej grze kontrolnej podopieczni Jacka Magiery przegrali z czeskim Slezskym FC Opava 0:1.

Starcie ze Slezskym FC Opava było drugim sobotnim sparingiem Śląska Wrocław. Wcześniej WKS, w składzie którego dominowała młodzież, zmierzył się z GKS-em Tychy i przegrał 1:2. Teraz w podstawowej jedenastce mogliśmy zobaczyć m.in. Rałafa Leszczyńskiego, Erika Exposito czy nowego obrońcę Śląska, Aleksa Petkova.

W pierwszej połowie optyczną przewagę zachowywał Śląsk, jednak nie przełożyło się to na klarowne sytuacje bramkowe. Do tych najlepszych zaliczyć możemy m.in. akcję Piotra Samca-Talara, który zagrywał do Nahuela Leivy, ale Hiszpan przegrał pojedynek sam na sam z czeskim bramkarzem. W 35. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Mateusz Żukowski, zawodnik niewiele się zastanawiając uderzył z dystansu, ale futbolówka zatrzymała się na słupku.

Goście z Opavy również próbowali zagrozić bramce Rafała Leszczyńskiego, jednak w ich poczynaniach brakowało dokładności i każda próba zagrania w pole karne kończyła się interwencją wrocławskiej defensywy. W pierwszych 45 minutach bramek nie oglądaliśmy.

Obraz gry nie uległ wielkiej zmianie w drugiej połowie, choć z biegiem czasu spotkanie stało się bardziej wyrównane. Śląsk mógł objąć prowadzenie po uderzeniach Erika Exposito i Michała Rzuchowskiego, jednak za pierwszym razem kapitalnie interweniował bramkarz Opavy, natomiast przy próbie pomocnika piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Tymczasem przyjezdni w samej końcówce zadali skuteczny cios. Bohdan Velicka został obsłużony znakomitym podaniem z lewej strony i choć nie trafił czysto w piłkę, to jednak futbolówka powoli wtoczyła się do wrocławskiej bramki. Wprowadzony w drugiej połowie Bartłomiej Głogowski musiał skapitulować.

Piłkarze WKS-u do samego końca próbowali wyrównać stan rywalizacji, jednak to im się nie udało. Ostatecznie Śląsk przegrał ze Slezskym FC Opava 0:1. Kolejny – ostatni już – sparing wrocławian odbędzie się za tydzień. Zespół Jacka Magiery zmierzy się z niemieckim Erzgebirge Aue.

Śląsk Wrocław – Slezsky FC Opava 0:1

Bramka:
0:1
 Bohdan Velicka 87′

Śląsk: Leszczyński (74′ Głogowski) – Konczkowski, Bejger, Petkov, Jastrzembski, Olsen (69′ Matuszewski), Rzuchowski, Nahuel, Żukowski, Samiec-Talar (74′ Jezierski), Exposito.

Slezsky FC: Fojticek – Kopecny, Janoscin, Helebrand, Kedlec, Haitl, Blecha, Hybl, Whiffen, Ondracek, Rataj oraz Ciz, Pejsa, Velicka, Vladar, Vanecek, Gorcica, Provaznik.