-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Spore zmiany w Przedszkolu nr 50. Trwa remont i przebudowa placówki

WARTO PRZECZYTAĆ

Przedszkole nr 50 przy ul. Dyrekcyjnej doczekało się generalnego remontu. Prace ruszyły kilka miesięcy temu, a ich koniec przewiduje się w II kwartale 2023 roku. Co zmieni się przez ten czas?

Przedszkole nr 50 przy ul. Dyrekcyjnej, fot. Zarząd Inwestycji Miejskich

Przedszkole nr 50 należy do jednych z najstarszych i największych placówek oświatowych we Wrocławiu. Uczęszcza do niego 300 dzieci, a historia jego powstania sięga do 1946 roku. Koszt przebudowy i remontu obiektu wynosi ponad 3 mln zł. Za przebieg prac odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich. Przedszkole powinno być gotowe w II kwartale 2023 roku. Będzie jednak cały czas otwarte dla dzieci.

Jedno skrzydło mamy odcięte i właśnie tam będzie funkcjonowało przedszkole, natomiast druga część jest remontowana osobno – mówiła Małgorzata Boczek, dyrektor Przedszkola.

Kompleksowy remont placówki

Obecnie trwa remont oraz przebudowa węzłów sanitarnych i sal dzieci w części północnej budynku.

Zmienią się m.in. toalety – pojawi się przystosowana do osób z niepełnosprawnościami, wymienimy drzwi, parapety, zamontujemy elektryczne rolety i nowe instalacje elektryczne – informował Zarząd Inwestycji Miejskich.

Po wykonaniu prac w części północnej rozpocznie się przebudowa części południowej. Zostanie wykonana instalacja sanitarna (w tym instalacja wodociągowa i gazowa). Prace obejmą też roboty instalacyjne, elektryczne i teletechniczne (w tym m.in. instalację oświetlenia). W planach jest też zakup i montaż wyposażenia węzłów sanitarnych i sal dzieci.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI