7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

„Średniowieczny Wrocław” już otwarty! Wyjątkowy plac zabaw powstał w Parku Tysiąclecia

WARTO PRZECZYTAĆ

Od 1 marca dzieci mogą skorzystać z wyjątkowej atrakcji w Parku Tysiąclecia. Plac zabaw „Średniowieczny Wrocław” został wybudowany w formie starego grodziska. W przyszłości będzie jeszcze rozbudowywany o nowe elementy.

Plac zabaw “Średniowieczny Wrocław”, fot. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk Facebook

„Średniowieczny Wrocław” powstał w Parku Tysiąclecia w ramach projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego z lat 2019 i 2021. Koszt inwestycji to około 3 mln złotych.

Budowa placu zabaw została ukończona. Gotowa jest cała konstrukcja, wzgórze wyłożono specjalną miękką nawierzchnią, zamontowane są urządzenia, jak choćby zjeżdżalnia, a właściwie trzy, bo dwie są mniejsze. Zakończono także budowę palisady, wzdłuż której można obejść całą warownię i urządzono teren wokół, np. poprzez wytyczenie ścieżki. – informuje Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Zobacz też: W Parku Tysiąclecia powstaje niezwykły plac zabaw. I etap inwestycji już gotowy!

Otwarcie nowego placu zabaw

Od 1 marca dzieci mogą bawić się już w warownym grodzie, który został wybudowany w Parku Tysiąclecia. Na placu zabaw zakończyły się ostatnie poprawki związane ze wzmocnieniem zabezpieczeń oraz dodatkową impregnacją elementów drewnianych.

Nic nie stoi już na przeszkodzie, żeby otworzyć naszą warownię. Pogoda w najbliższych dniach ma się poprawiać, więc aura powinna sprzyjać testowaniu grodziska. Chcemy jeszcze uruchomić przy placu toalety, ale sanitariaty montujemy dopiero w połowie marca. Mimo to jesteśmy gotowi udostępnić plac dzieciom i całym rodzinom nieco szybciej – wyjaśnia Marek Szempliński.

„Średniowieczny Wrocław” będzie rozbudowywany

Projekt inwestycji zakłada też budowę atrakcji dla starszych dzieci. W kolejnych latach powstanie park linowy, zjeżdżalnie oraz tyrolka. W planach jest również utworzenie baszty, osady i trampoliny.

Wokół inwestycji nasadzono wiele drzew, więc gdy tylko urosną zapewnią cień rodzinom odwiedzającym plac zabaw. Co więcej, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu przewiduje kolejne nasadzenia na tym terenie.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI