Ładowanie

Stancelewska zostaje we Wrocławiu i zagra na ataku

10 lipca, 2023

Julia Stancelewska, która w ubiegłym sezonie była jedną z czterech środkowych #VolleyWrocław, w nadchodzących rozgrywkach TAURON Ligi pozostanie zawodniczką wrocławskiego klubu. Tym razem młoda zawodniczka będzie występować jako atakująca. 

 

Julia Stancelewska to siatkarka, która w barwach #VolleyWrocław występuje w sumie od 2019 roku. Dołączyła do pierwszego zespołu w sezonie 2021/2022 jeszcze w klasie maturalnej. Dopiero minione rozgrywki TAURON Ligi były dla niej pierwszymi po zakończeniu wieku juniorskiego.

Jako środkowa Stancelewska pojawiła się w zaledwie trzech meczach, jednak w trakcie sezonu duet trenerski Michal Mašek-Bartłomiej Bartodziejski zdecydował, że zawodniczka dobrze radzi sobie na prawym skrzydle. 19-latka zmieniła więc pozycję na atak i jako zmienniczka Julii Szczurowskiej pojawiła się na parkiecie podczas siedmiu spotkań. Stancelewska pozostawała na boisku dłużej w każdym kolejnym meczu i ostatecznie zakończyła sezon 2022/2023 z 12 punktami na koncie.

Ten już w pełni seniorski sezon, 2022/2023, był zdecydowanie bardziej intensywny niż mój pierwszy w ekstraklasie. Miałam więcej okazji pokazania się na boisku. Przede mną nowe wyzwanie, jakim jest zmiana pozycji już w pełnym zakresie. Postaram się mu sprostać, ale już teraz cieszę się na nadchodzący sezon. Jestem również zadowolona, że moją pozycję będę dzielić z Julką Szczurowską, która mimo młodego wieku ma ogromne doświadczenie i liczę, że wiele się od niej nauczę – komentuje Julia Stancelewska.

Julka to młoda zawodniczka o bardzo dobrych parametrach i dużych możliwościach. Wspólnie z trenerem uznaliśmy, że końcówka sezonu 2022/2023 była w jej wykonaniu na tyle obiecująca, że warto, żeby Julka zagrała na ataku już w pełnym wymiarze. Wierzę, że drugi sezon w tej, nazwijmy to, „dorosłej” siatkówce, da jej szansę zaprezentowania swoich umiejętności częściej i że Julka zrobi kolejne postępy w swojej jeszcze krótkiej karierze sportowej – dodaje Jacek Grabowski.

Źródło: volleywroclaw.pl