Ładowanie

Władze miasta planują, by przy Tarczyński Arena powstała wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa na 15 tys. osób.

Strategiczny teren przy Tarczyński Arena. Miasto szuka inwestora

29 sierpnia, 2023

Władze miasta planują, by przy Tarczyński Arena powstała wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa na 15 tys. osób. Działka przy Tarczyński Arena, na której ma powstać wielka inwestycja. Fot. UM Wrocławia.

Na działce przy al. Śląskiej 3 może postać wielofunkcyjna hala widowiskowo–sportowa na 15 tys. osób. Teren został wystawiony na sprzedaż. 29 sierpnia 2023 r. przypada ostatni dzień na składanie ofert.

Władze miasta planują, by przy Tarczyński Arena powstała wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa na 15 tys. osób.
Baner, który stanął obok działki, informuje o planach inwestycyjnych. Fot. UM Wrocławia

Wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa, biura, hotele, centra konferencyjne, galerie handlowe – to plany na zagospodarowanie ponad 5-hektarowej działki przy al. Śląskiej 3. Cena wywoławcza nieruchomości to 83 450 000 mln zł.

Grunt planuje się oddać w użytkowanie wieczyste na 99 lat. Pierwsza opłata będzie wynosić jedynie 25% wartości nieruchomości. Docelowo chcielibyśmy, aby hala pomieściła blisko 15 000 widzów, ale te szczegóły będziemy już określać w ogłoszeniu przetargowym – zaznacza Jan Bujak, dyrektor Wydziału Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości UM Wrocławia.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Ostatni dzień na składanie ofert

Przetarg odbędzie się 5 września. Dzisiaj (29 sierpnia 2023 r.) upływa termin składania ofert.

Miasto dopuszcza etapowanie inwestycji ponieważ zdajemy sobie sprawę, że realizacja takiego projektu wymaga czasu i wielkich nakładów finansowych. Uważamy, że cena określona za grunt jest atrakcyjna. Liczymy, że znajdzie się potencjalny inwestor. W przypadku braku ofert w pierwszym przetargu będziemy organizować kolejne, tak aby teren znalazł inwestora i został zagospodarowany zgodnie z naszymi oczekiwaniami – dodaje Jan Bujak.

Szczegółowe informacje dotyczącej tej oferty znajdują się na miejskiej giełdzie nieruchomości.

Przeczytaj też: Koniec sezonu na otwarte kąpieliska. Gdzie popływamy w ostatni wolny weekend?

Tagi