Ładowanie

Strzelali do ludzi z broni pneumatycznej na Nowych Żernikach. Grozi im więzienie

4 sierpnia, 2023

Zdjęcie ilustracyjne.

W ostatnich dniach lipca na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu doszło do niepokojących incydentów. Grupa mężczyzn strzelała z broni pneumatycznej w kierunku ludzi i okien. Wszyscy zostali zatrzymani.

Sprawa szybko trafiła do Komisariatu Policji Wrocław-Leśnica po tym, jak zaniepokojeni mieszkańcy złożyli zgłoszenie. Po dwóch dniach wszyscy sprawcy zostali zatrzymani. Czterech mężczyzn w wieku od 24 do 31 lat stanęło przed zarzutami uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Skutki ich działań okazały się kosztowne, a straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawcy wykorzystywali nielegalną broń pneumatyczną, czyli tzw. karabinek pneumatyczny, na którą niewymagane jest zezwolenie. Czterech mężczyzn w wieku od 24 do 31 lat usłyszało zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Straty w tej sprawie oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Mężczyźni nie trafili do aresztu. Wrocławska prokuratura postanowiła zastosować wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Tagi