Ładowanie

Dziś na terenie „Czasoprzestrzeni

Studenckie pomysły z ekologicznych materiałów na Politechnice Wrocławskiej

30 lipca, 2023

Dziś na terenie „Czasoprzestrzeni" (ul. Tramwajowa 1-3), od godziny 12:00, można podziwiać niezwykłe ekologiczne projekty, które powstały podczas międzynarodowych warsztatów ProtoLAB na Politechnice Wrocławskiej.

Dziś na terenie „Czasoprzestrzeni” (ul. Tramwajowa 1-3), od godziny 12:00, można podziwiać niezwykłe ekologiczne projekty, które powstały podczas międzynarodowych warsztatów ProtoLAB na Politechnice Wrocławskiej.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Warsztaty, prowadzone od 22 lipca, zebrały blisko 70 osób – studentów i tutorów – z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Turcji i Hiszpanii. Tegoroczny temat „Loading…” odnosi się do procesu tworzenia obiektu architektonicznego, począwszy od pierwszego szkicu, przez dyskusje i modelowanie, aż po wykonanie.

ProtoLAB to innowacyjny i interdyscyplinarny projekt prowadzony przez naukowców z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Forma zajęć zainspirowana została przez najlepsze europejskie uczelnie, takie jak TU Delft czy TU Darmstadt, dając młodym ludziom możliwość przejścia całego cyklu tworzenia formy architektonicznej.

Wśród zaprezentowanych projektów znajdują się tak oryginalne pomysły, jak pawilon modułowy dla Fundacji Green Gaya, recepcja z papieru dla Działu Rekrutacji PWr, czy kawiarnia umiejscowiona na małej drezynie. Również prototyp siedziska społecznego dla Dziennego Domu Pomocy „Na Ciepłej” we Wrocławiu został włączony do prezentacji.

Wszystkie te projekty łączy wykorzystanie ekologicznych materiałów i świeżych pomysłów, które wprowadzają nową jakość w architekturę i design. Prezentacja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych i będzie dostępna do obejrzenia już w niedzielę, 30 lipca, od godz. 12.00.

ProtoLAB nie tylko zachęca do kreatywności i innowacji, ale także promuje ekologiczne myślenie wśród młodych projektantów. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do zobaczenia, jak nowoczesna technologia łączy się z zasadami zrównoważonego rozwoju, tworząc projekty, które mogą zainspirować przyszłe pokolenia architektów.

Tagi