Ładowanie

Student z Wrocławia w finale „The Voice of Poland”. Kiedy będziemy mu kibicować?

20 listopada, 2023

Fot. The Voice of Poland

Jan Górka, student inżynierii kwantowej na Politechnice Wrocławskiej, dostał się do finału 14. edycji programu „The Voice of Poland”. Wkupił się w serca jurorów i publiczności m.in. własnym utworem „Zadzwonię”.

W sobotę, 18 listopada, widzowie obejrzeli półfinałowy odcinek 14. edycji „The Voice of Poland”. To właśnie w nim niezwykły triumf odniósł student z Wrocławia, Jan Górka. Mężczyzna zakwalifikował się do finału programu.

Pochodzi z Raciborza, a na co dzień studiuje inżynierię kwantową na Politechnice Wrocławskiej. Mimo że jest ona daleka od muzyki, dwie pasje nie wykluczają się wzajemnie. Do udziału w programie namówiła go rodzina, przede wszystkim siostra, która sama była uczestniczką 5. edycji. Podczas przesłuchania w ciemno zaśpiewał utwór One Republic „I Ain’t Worried”. Jego trenerką została Lanberry, która później postawiła na niego w półfinale i dała mu 90 proc. punktów. W półfinale zaśpiewał utwór „Fairytale” Alexandra Rybaka oraz własną piosenkę pt. „Zadzwonię”, która oczarowała zarówno jury, jak i widzów w całej Polsce.

Finał 14. edycji The Voice of Poland odbędzie się już w najbliższą sobotę, 25 listopada o godz. 20.00 w TVP2.