1.5 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Światowy Dzień Słonia we wrocławskim zoo

WARTO PRZECZYTAĆ

Z okazji obchodzonego 12 sierpnia Światowego Dnia Słonia, Zoo Wrocław sprawiło zwierzętom małą niespodziankę. Czym charakteryzują się słonice w naszym zoo oraz w jaki sposób można pomóc osobnikom znajdującym się na wolności?  Sprawdźcie! 

fot. Joanna Bim

Słonice Birma i Toto otrzymały dzisiaj arbuzy podczas pokazowego karmienia. Mimo, że bardzo lubią te owoce, to nie otrzymują ich zbyt często od pracowników. Dzieje się tak ze względu, że w ich składzie znajduje się dużo cukru. Podstawą diety słonic jest siano i zielonka. 

Słonice w Zoo Wrocław 

Słonice indyjskie Toto i Birma żyją w naszym zoo od długiego czasu. Jedna z nich ponad 40 lat. Obie mają ponad 60 lat. Ich opiekunka chwali pamięć zwierząt. Twierdzi na przykład, że Birma pamięta zawsze, gdzie się coś znajdowało.  

Mamy 2 słonice indyjskie, Toto waży ok. 2 ton. Birma ok. 4,5 tony. Obie są niesamowicie inteligentne i wrażliwe. Są po cyrkowe, więc dużo przeszły w swoim życiu. Myślę, że są jednymi z najstarszych słonic w Europie.  – mówiła Agata Kociołek,  opiekunka słoni we wrocławskim zoo. 

Jak możemy pomóc słoniom? 

Na przykład biegnąc w biegu Wild Run, który odbędzie się po raz szósty na terenie naszego ogrodu zoologicznego.  Odbędzie się on 9 października. Dochód z tego charytatywnego biegu w 100% zostanie przekazany na zwierzęta, m.in. na słonie, które są ambasadorem w tym roku.  – mówiła Marta Gondek z fundacji ZOO Wrocław DODO.

Każda osoba może przyczynić się do poprawy życia słoni. Niektóre działania można wykonywać codziennie, na przykład będąc w sklepie, poprzez sprawdzanie etykiet na produktach.

Każdego dnia można zrobić coś dla słoni. Zwracać uwagę na to, co jemy.  Czy olej palmowy,  który jest w produktach pochodzi z upraw ekologicznych. Uprawy ekologiczne to nie tylko stosowanie środków ochrony roślin, ale również przestrzeganie ochrony słoni i dzikich zwierząt. – informowała Anna Mękarska z fundacji ZOO Wrocław – DODO. 

Zobacz również:  Ekstremalne osiągnięcie wrocławskiego pływaka. Nie dokonał tego nikt na świecie

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3