7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Świdnica: Napadli na konwój i ukradli worki z pieniędzmi. Policja poszukuje sprawców

WARTO PRZECZYTAĆ

W środę przed jedną z galerii handlowych doszło do napadu na samochód firmy ochroniarskiej. Nieznani sprawcy ukradli kilka worków z pieniędzmi i uciekli. Nieoficjalnie mówi się o nawet kilkuset tysiącach złotych.

Do napadu doszło w późnych godzinach popołudniowych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kilku mężczyzn podbiegło do zaparkowanego samochodu ochrony i ukradło worki z pieniędzmi. Złodzieje początkowo uciekali pieszo, jednak po chwili wsiedli do samochodu i odjechali.

Doszło do włamania do samochodu jednej z firm ochroniarskich, przystosowanego do przewozu pieniędzy. Z samochodu skradziono worki z pieniędzmi. W tej chwili nie mogę powiedzieć, jaka to była ilość z uwagi na dobro śledztwa, ale oceniamy tę ilość jako mienie znacznej wartości – przyznaje Marek Rusin, szef Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

Śledczy badają sprawę

Jeden z pracowników ochrony, odpowiedzialny za przewóz gotówki, oddał dwa strzały ostrzegawcze w powietrze. Podczas zdarzenia nikt nie ucierpiał.
Na miejscu zdarzenia zabezpieczono wiele dowodów, w tym monitoring, który dokumentuje całe zajście. Dodatkowo śledczy zbadają procedury związane z przewożeniem pieniędzy.
Czy te procedury były przestrzegane, czy były zachowane, czy też pojawiły się pewne okoliczności, które mogły ułatwić popełnienie tego przestępstwa – mówi szef świdnickiej prokuratury.

Sprawa może być powiązana z innym zdarzeniem, bowiem w środę wieczorem straż pożarna otrzymała zgłoszenie dotyczące pożaru samochodu w lesie pomiędzy Świdnicą a Modliszowem.

Spalony samochód ma prawdopodobnie związek ze sprawą. Być może został skradziony, a potem spalony – przyznaje prokurator.

Apel policji

“Zwracamy się z apelem do wszystkich kierowców, którzy posiadają na wyposażeniu samochodu rejestratory i 15 marca, w godzinach 17.30 do 18.10 przejeżdżali trasą Świdnica-Modliszów-Wałbrzych o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Jednocześnie zwracamy się także do wszystkich osób, które posiadają jakiekolwiek informacje o tym zdarzeniu o przekazywanie ich do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy osobiście – ul Jagiellońska 23 lub telefonicznie 47 87 55 200 lub 47 87 55219” – apelują funkcjonariusze.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI