Ładowanie

Świdnica: Ogródek Jordanowski i śródmiejskie podwórko przechodzą metamorfozę

Joanna Bim 21 lipca, 2023

Rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego, fot. W.Bąkiewicz/UM w Świdnicy

Ogródek Jordanowski w Świdnicy oraz sąsiednie podwórko znajdujące się w obrębie ulic: Przechodniej, Teatralnej, Bohaterów Getta i Mennickiej są remontowane. Prace planowo mają zakończyć się w maju przyszłego roku.

Trwają prace na terenie śródmiejskiego podwórka w Świdnicy, fot. W.Bąkiewicz/UM w Świdnicy

17 kwietnia rozpoczęły się prace związane z rewitalizacją Ogródka Jordanowskiego położonego przy ul. 1 Maja 19, a także z przebudową podwórka między ulicami Przechodnią, a Teatralną.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Remont podwórka

Wewnątrz kwartału ulic Przechodnia – Teatralna – Bohaterów Getta – Mennicka zakończyła się rozbiórka niezamieszkałych i nieużytkowanych budynków oraz betonowej nawierzchni z ogrodzeniem. Aktualnie trwa odtworzenie elewacji. Prace przewidują wybudowanie chodników, miejsc postojowych, ciągów pieszo-jezdnych i jezdni z kostki granitowej. Ponadto planowane są nasadzenia traw, bylin, krzewów ozdobnych i drzew. Wykonana zostanie instalacja sanitarna,  elektryczna i teletechniczna, a także mała architektura. Nowością będą też zadaszone miejsca gromadzenia odpadów stałych, oświetlenie oraz monitoring.  

Rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego, fot. W.Bąkiewicz/UM w Świdnicy

Prace na terenie Ogródka Jordanowskiego

W Ogródku Jordanowskim zostały wykonane prace rozbiórkowe. Teren zielony zmieni się nie do poznania. Powstaną nowe alejki, nasadzenia, oraz fontanna.  Zamontowane zostaną: ławki i kosze, oświetlenie w postaci lamp parkowych, monitoring oraz poidła i stojaki rowerowe. Pojawią się nowe urządzenia do zabawy dla dzieci, w tym krzywe lustra. Cały obszar będzie ogrodzony.

Wykonawcą prac jest Zakład Ogólnobudowlany REMECO. Inwestycja kosztuje  4 miliony 700 tysięcy złotych. Jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 4 mln 230 tys. zł. Zakończenie robót  przewidywane jest w maju przyszłego roku.

Zobacz też: Aquapark Wrocław świętuje premierę „Barbie”. Zapowiada się różowy weekend

CZYTAJ WIĘCEJ:  Plac manewrowy na osiedlu Kleczków do remontu
Tagi