13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Świdnica: “Rycerze” pozostawili śmieci w Parku Krajobrazowym. Sprawcy poszukiwani

WARTO PRZECZYTAĆ

Niestety w okolicach Ślęży, regularnie wyrzucane są różnego rodzaju śmieci. Tym razem swoją obecność w tak niechlubny sposób zaznaczyli miłośnicy rekonstrukcji historycznych.

Pan Dawid Sobczyk, społecznik i mieszkaniec powiatu świdnickiego opublikował na portalu społecznościowym zdjęcia, wykonane przez spacerowiczów na malowniczych terenach pod Ślężą. Jedno przedstawia odpady samochodowe, a drugie – rękawice, ochraniacze i inne akcesoria, które świadczą o obecności osób bawiących się w rekonstrukcje historyczne. I świadczą jak najgorzej.

Nie pierwszy raz

– Pierwsze zdjęcie – droga Mysłaków-Przełęcz. Drugie to pozostałości po grupie „pseudo rekonstruktorów”, którzy za Sadami w kierunku Przełęczy Tąpadła, na terenie Parku Krajobrazowego urządzili sobie takie, jak widać plebejskie zabawy. Pozostawili po sobie nawet resztki odzieży m.in.rękawice rycerskie i ochraniacze – opisuje Dawid Sobczyk i dodaje, że to nie są odosobnione przypadki. –  Niestety, regularnie wyrzucane są wokół Ślęży wersalki, meble i inne dziadostwa. Ostatnio zabierałem jakieś łóżko spod lasu. Dramat w czasach, kiedy taki mebel bez problemu można zawieźć na PSZOK.

Sprawą zainteresowali się urzędnicy gminy Marcinowice, którzy zawiadomili policję. Sprawcy są poszukiwani.

Śmieci w okolicach Ślęży. /Fot. UM Świdnicy

Przypomnijmy, że za zaśmiecanie lasu może być nałożona grzywna w drodze mandatu karnego w wysokości 500 zł, a 1000 zł za zbieg dwóch wykroczeń np.: (nielegalny wjazd i parkowanie na terenach leśnych plus zaśmiecenie lasu). Jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu to może być wymierzona kara grzywny do 5000 zł.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI