7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Świdnica: Spółka Adler zachęca do udziału w badaniu jakości powietrza

WARTO PRZECZYTAĆ

Panorama Świdnicy/FOT.ŁukaszGrzelik dolny-slask.org.pl

Adler Polska sp. z o.o. przy współpracy ze stowarzyszeniem Eko-Biegły zachęca mieszkańców Świdnicy do udziału w badaniu jakości powietrza w ich okolicy przy pomocy specjalnej aplikacji.

Stowarzyszenie Eko-Biegły będzie prowadzić badania uciążliwości zapachowych w oparciu o przeprowadzone na miejscu badania, ale również mając na uwadze spostrzeżenia mieszkańców dotyczące tego problemu. Swoje uwagi można zgłaszać za pośrednictwem specjalnie przygotowanej aplikacji „Odor field control”. Ma ona na celu monitorowanie uciążliwości zapachowych i rejestrację tych epizodów w formie online przez zarejestrowanych użytkowników. Zebrane w ten sposób dane pozwolą na stworzenie mapy zasięgu uciążliwości zapachowych w całej strefie i pozwolą w łatwy sposób zobrazować jej zasięg oraz źródła pochodzenia.

Zebrane informacje pomogą stowarzyszeniu Eko-Biegły w skoncentrowaniu się na mapie zgłoszeń uciążliwości zapachowej faktycznie występującej w danym miejscu. Wyniki badań zostaną przekazane do wszelkich instytucji kontrolnych oraz do mieszkańców.

– Spółce zależy na wyjaśnieniu wszelkich czynników pochodzenia nieprzyjemnych zapachów, dlatego zaangażowanie mieszkańców może odegrać istotną rolę w prowadzonych badaniach – dodają przedstawiciele spółki.

Link do aplikacji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.marko.mobile.apps.odor_field_control_flutter

mat.pras. UM Świdnica

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI