Ładowanie

Prace przy przebudowie alei Niepodległości są mocno zaawansowane.

Świdnica: Trwa remont alei Niepodległości

KP 20 czerwca, 2023

Prace przy przebudowie alei Niepodległości są mocno zaawansowane. Fot. W.Bąkiewicz/UM w Świdnicy

Prace przy przebudowie alei Niepodległości są mocno zaawansowane. Po stronie lewej (patrząc od pl. Wolności) większość robót została zakończona. Wykonano ciąg pieszo-rowerowy, oświetlenie, trwają prace przy zieleni. Posadzono cześć drzew, wkrótce pojawią się krzewy i drzewa na odcinku od pl. Wolności do schodów. Pomiędzy jezdnią i ciągiem pieszo-rowerowym zamontowane będą kraty ochronne dla drzew i posadzone drzewa o pokroju kolumnowym.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Po drugiej stronie drogi wykonano podbudowy i postawiono większość krawężników i obrzeży. Kończą się prace przy zatoce postojowej. Rozpoczęły się roboty brukarskie, układane są płyty i kostki kamienne na chodniku.

Do zrobienia został jeszcze chodnik oraz położenie warstwy wiążącej jezdni po jednej stronie, wybrukowanie zatoki, zagospodarowanie zielenią i małą architekturą dwóch skwerów, regulacja studni urządzeń podziemnych, ułożenie warstwy ścieralnej na całości jezdni, wymalowanie oznakowania poziomego, ustawienie oznakowania pionowego oraz zagospodarowanie trawników.

Należy dodać, że ulica wyposażona zostanie w nowe oświetlenie drogowe, kanalizację deszczową, chodniki, ciąg pieszo-rowerowy oraz zatokę postojową, a istniejąca konstrukcja jezdni zostanie wzmocniona i zamieniona na asfaltobetonową. Niezwykle ważnym elementem jest również zieleń uliczna, która nawiązywać będzie do uwarunkowań historycznych.

Wykonawcą prac jest firma HYPMAR z Modlęcina. Koszt zadania to 6 750 000 zł. Zgodnie z umową roboty drogowe powinny zakończyć się 31 października tego roku. Jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą, to termin ten może ulec skróceniu.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Co z kontrolą składowiska odpadów w Rudnej Wielkiej? Jest odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego
Tagi