-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Świdnica: Tymczasowe zamknięcie ulicy Franciszkańskiej

WARTO PRZECZYTAĆ

Od poniedziałku, 28 listopada br. przez minimum tydzień zamknięty będzie przejazd ulicą Franciszkańską w kierunku Rynku i ulicy Grodzkiej. Utrudnienia mają związek z trwającymi pracami rewitalizacyjnymi podwórka w obrębie ulic Franciszkańskiej, Grodzkiej i Marii Konopnickiej.

Mieszkańcy centrum, przedsiębiorcy oraz świdniczanie chcący dojechać do centrum miasta będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Przez najbliższych kilka dni zamknięta będzie ulica Franciszkańska na odcinku od momentu skrzyżowania z ulicą Siostrzaną w kierunku Rynku. Wyłączenie drogi ma związek z koniecznością wykonania nowego przyłącza kanalizacyjnego z budynku Franciszkańska 7 (siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej) do kanalizacji sanitarnej biegnącej pod ulicą. Trwające prace rewitalizacyjne przy dojeździe do siedziby MOPS pozwoliły na połączenie obu zadań i jednorazowe wyłączenie przejazdu.           

Objazdy i zmiana parkowania

W związku z trwającymi pracami zaplanowano objazdy oraz zmianę organizacji ruchu na dwóch odcinkach dróg:

ulica Franciszkańska będzie przejezdna od strony ulicy Siostrzanej w kierunku placu świętej Małgorzaty (droga jednokierunkowa). Jednocześnie nie będzie możliwości wjazdu w ulicę Franciszkańską od strony ul. Konopnickiej i placu świętej Małgorzaty
ulica Grodzka – będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy z wjazdem od strony ul. Zamkowej oraz Rynku
parkowanie wzdłuż ulicy Grodzkiej – będzie obowiązywało parkowanie jednostronne, równoległe do drogi (od strony obecnego parkingu).

Plan tymczasowej organizacji ruchu. /Fot. UM Świdnicy

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI