Ładowanie

Świdnicki chirurg znalazł się wśród dziesięciu chirurgów, którzy rozwijali umiejętności laparoskopowej chirurgii przepuklin pachwinowych.

Świdnicki chirurg w prestiżowym programie dot. chirurgii przepuklin pachwinowych

Alicja Jurasz 5 lipca, 2023

Świdnicki chirurg znalazł się wśród dziesięciu chirurgów, którzy rozwijali umiejętności laparoskopowej chirurgii przepuklin pachwinowych. Fot. Facebook Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy/ Szpital Latawiec

Zakończył się III etap programu edukacyjnego Hernia Master. Świdnicki chirurg znalazł się wśród dziesięciu chirurgów z całej Polski, którzy mogli rozwijać umiejętności w zakresie laparoskopowej chirurgii przepuklin pachwinowych.

Świdnicki chirurg znalazł się wśród dziesięciu chirurgów, którzy rozwijali umiejętności laparoskopowej chirurgii przepuklin pachwinowych.
Fot. Facebook Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy/ Szpital Latawiec

Dr n. med. Paweł Zarębski to świdnicki chirurg ze szpitala „Latawiec”. Jako jeden z dziesięciu polskich lekarzy zakwalifikował się do Programu realizowanego przez jeden z głównych ośrodków edukacji medycznej — Fundację Akademia Aesculap Polska i opracowanego we współpracy z Towarzystwo Chirurgów Polskich (TChP). Umiejętności praktyczne i techniki operacyjne w zakresie laparoskopowej chirurgii przepuklin pachwinowych rozwijał pod czujnym okiem eksperta, dr. hab. n. med. Kryspina Mitury, prof. UPH.

Taka metoda operacji przepuklin pachwinowych niesie korzyści dla pacjentów zarówno na etapie samego zabiegu, jak i w okresie pooperacyjnym, gdyż wiąże się z mniejszymi dolegliwościami bólowymi i szybszym powrotem pacjentów do aktywności — mówił dr n. med. Paweł Zarębski, który wraz z zespołem przeprowadził już 4 takie zabiegi.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Szpital w Świdnicy wyróżniony udziałem w edukacyjnym programie

Udział w Programie jest wyróżnieniem zarówno dla dr n. med. Pawła Zarębskiego, jak i dla świdnickiego szpitala i Oddziału Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej pod kierownictwem dra n. med. Adama Biernackiego.

Program Hernia Master jest nowatorskim projektem edukacyjnym dla chirurgów w zakresie leczenia przepuklin technikami minimalnie inwazyjnymi. Składa się on z czterech etapów, w ramach których uczestnicy przechodzą szkolenie w ośrodku “Aeskulap Akademia” w Nowym Tomyślu, doskonalą swoje umiejętności w ośrodkach eksperckich w Siedlcach, Gdańsku i Wrocławiu, gdzie przyglądają się pracy ekspertów w tej dziedzinie, a także przeprowadzają operacje w swoich macierzystych placówkach — informuje Szpital Latawiec w Świdnicy.

Dzięki udziałowi w prestiżowym programie z wiedzy i doświadczenia ekspertów skorzystali także świdniccy lekarze.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Potańcówka Wrocławska wraca na pl. Wolności. Tematem gorące rytmy latino
Tagi