Ładowanie

Świetny weekend w wykonaniu drużyny Amp Futbolu Śląska

4 lipca, 2023

W miniony weekend na legendarnym obiekcie przy ul. Oporowskiej 62 rozegrano kolejny turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Sportowe święto dostarczyło kibicom ogromnych emocji, a piłkarze Śląska Wrocław zaprezentowali się ze znakomitej strony. Podopieczni trenera Krzysztofa Węgrzyna wygrali wszystkie trzy pojedynki.

Sobotnie zmagania rozpoczęły się od znakomitego występu gospodarzy. Ampfutboliści wrocławskiego Śląska rozbili Legię Warszawa 4:0, a show tradycyjnie już skradł marokański tercet – Sbiyaa, Chrharh i Bachbach – który między siebie rozdzielił gole i asysty w tym meczu. Znakomicie zagrała również defensywa WKS-u, która zachowała czyste konto.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 4:0 (1:0)

Z kolei w niedzielę piłkarze ampfutbolowej drużyny Śląska Wrocław wygrali kolejne dwa mecze. Najpierw podopieczni trenera Węgrzyna pokonali Stal Rzeszów 3:1, a kilka godzin później rozbili zespół Nowych Technologii Różyca 8:1.

Wrocławianie w swoim pierwszym sezonie w krajowej elicie legitymują się obecnie rewelacyjnym dorobkiem – 8 zwycięstw, 2 remisów i zaledwie 2 porażek. Jak na zespół, który debiutuje w rozgrywkach, jest to wynik więcej niż przyzwoity.

Stal Rzeszów – Śląsk Wrocław 1:3 (1:1)

Śląsk Wrocław – Nowe Technologie Różyca (3:0) 8:1

Co więcej, Ilyass Sbiyaa z dorobkiem 15 goli plasuje się aktualnie na pozycji wicelidera klasyfikacji strzelców, ex aequo z Krystianem Kapłonem z Wisły Kraków. Na najniższym stopniu podium znajduje się drugi z piłkarzy Śląska, Mohcine Chrharh, który 12 razy trafiał do siatki rywali. 

źródło: slaskwroclaw.pl