Ładowanie

Święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę Bitwy Warszawskiej, wypada 15 sierpnia. Z tej okazji szykują się uroczystości we Wrocławiu.

Święto Wojska Polskiego we Wrocławiu. Poznaj program uroczystości

admin 15 sierpnia, 2023

Święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę Bitwy Warszawskiej, wypada 15 sierpnia. Z tej okazji szykują się uroczystości we Wrocławiu. Fot. Tomasz Hołod/wrocław.pl

Święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, wypada 15 sierpnia. Z tej okazji szykują się uroczystości we Wrocławiu — będzie można zobaczyć pojazdy i sprzęt wojskowy, honorową salwę, a w bazylice św. Elżbiety posłuchać pieśni patriotycznych.

Wrocław świętuje dzień polskiej armii. We wtorek, 15 sierpnia, przypada 103. Rocznica Bitwy Warszawskiej. Na wrocławskim rynku czekać będzie sporo atrakcji. Zainteresowani obejrzą pojazdy wojskowe. Odbędzie się uroczysty apel oraz musztra paradna Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych. W punkcie informacyjno-promocyjnym armia będzie zachęcać do służby w wojsku.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Święto Wojska Polskiego 2023 – program obchodów we Wrocławiu

10.00-11.00 – msza św. w intencji żołnierzy w Kościele Garnizonowym
11.30-12.30 – uroczysty apel na rynku (plac Gołębi)
12.45– musztra paradna Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych
10.00-14.00 – wystawa sprzętu wojskowego
19:00 – uroczysty koncert pieśni wojskowych i patriotycznych w bazylice św. Elżbiety

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest na pamiątkę Bitwy Warszawskiej

Święto Wojska Polskiego obchodzimy od 1923 roku. To właśnie wtedy, 4 sierpnia, Minister Spraw Wojskowych gen. Stanisław Szeptycki ustanowił dzień 15 sierpnia dniem armii.

„W dniu tym wojsko i społeczeństwo czci chwałę oręża polskiego, której uosobieniem i wyrazem jest żołnierz. W rocznicę wiekopomnego rozgromienia nawały bolszewickiej pod Warszawą święci się pamięć poległych w walkach z wiekowym wrogiem o całość i niepodległość Polski” – napisano w rozkazie.

Święto to upamiętnia zwycięską Bitwę Warszawską w 1920 roku, stoczoną w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Co roku w Polsce odbywają się msze w intencji poległych oraz wydarzenia o tematyce wojskowej.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Nowa linia autobusowa połączy Wojszyce z Jagodnem!
Tagi