Ładowanie

Szczyrek zostaje na dłużej w Śląsku

18 lipca, 2023

Stanisław Szczyrek podpisał nową umowę ze Śląskiem Wrocław. Kontrakt będzie obowiązywał przez dwa najbliższe sezony.

Szczyrek do Śląska Wrocław trafił przed sezonem 2021/2022, a wcześniej reprezentował barwy Orłów Zielonka – tam zaczynał przygodę z piłką – Polonia Warszawa i UKS-u Varsovii. Przez dwa lata stał się bardzo ważną postacią zespołu U19. Przed obecnym okresem przygotowawczym został zaproszony na treningi pierwszej drużyny WKS-u.

– To zawodnik, który stale robi postępy, co nie uszło uwadze sztabowi szkoleniowemu pierwszego zespołu. Otrzymał swoje szanse na treningach oraz sparingach i teraz od niego zależy, czy je wykorzysta. Wiążemy z nim spore nadzieje i wierzę, że w niedługim czasie zadebiutuje w PKO Ekstraklasie – mówi dyrektor sportowy Śląska, David Balda.

Stanisław Szczyrek to rosły środkowy obrońca, który w ciągu dwóch lat zagrał w barwach Śląska 36 meczów w Centralnej Lidze Juniorów U19, strzelając w nich dwie bramki.

– Moim celem na najbliższe miesiące jest ugruntowanie swojej pozycji w rezerwach, a z biegiem czasu chciałbym się również przebić do pierwszego zespołu i być tam waznym ogniwem. Zawsze mam motywację do pracy, ale taki kontrakt to jeszcze dodatkowa motywacja i większe pole do rozwoju – mówi Stanisław Szczyrek. – Na boisku najlepiej czuję się na środku obrony, niezależnie czy jest to ustawienie z trójką czy czwórką obrońców. Piłkarskim wzorem do naśladowania jest dla mnie Sergio Ramos – dodaje.

Nowy kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2024/2025.

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.