Ładowanie

Szykuje się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników kinematografii i zabytkowych pojazdów! W trasę po filmowych miejscach Wrocławia wyruszy tramwaj Maximum (Max Berg) z 1901 r.

Szlakiem filmowców. Przez Wrocław przejedzie zabytkowy tramwaj

29 czerwca, 2023

Szykuje się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników kinematografii i zabytkowych pojazdów! W trasę po filmowych miejscach Wrocławia wyruszy tramwaj Maximum (Max Berg) z 1901 r. Zabytkowy tramwaj Maximum (Max Berg), fot. KSTM

Szykuje się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników kinematografii i zabytkowych pojazdów! W trasę po filmowych miejscach Wrocławia wyruszy tramwaj Maximum (Max Berg) z 1901 r. Wycieczka jest organizowana w ramach projektu “Przez filmowych ulic sto – Dolny Śląsk w kadrze”.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

“Przez filmowych ulic sto – Dolny Śląsk w kadrze”

Wycieczka tramwajowa po filmowych i serialowych plenerach stolicy Dolnego Śląska odbędzie się już w sobotę, 1 lipca. Uczestnicy rozpoczną swoją przygodę od zwiedzenia Centrum Technologii Audiowizualnych, czyli dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. Bogdan Bernacki i Małgorzata Urlich-Kornacka opowiedzą o produkcjach realizowanych we Wrocławiu, a także przybliżą kinomaniakom historię wrocławskiej “fabryki snów”. W obiekcie powstało ok. 500 filmów i seriali m.in. ponadczasowe klasyki: „Popiół i diament” Andrzeja Wajdy, „Sami swoi” Sylwestra Chęcińskiego, czy „Lalka” Wojciecha Jerzego Hasa. Podczas wycieczki będzie można zobaczyć oryginalne stroje, rekwizyty oraz hale zdjęciowe, a następnie udać się odrestaurowanym tramwajem Max Berg w podróż po filmowym szlaku Wrocławia. Wycieczka potrwa 2,5 godziny.

Bilety na wydarzenie

“Przez filmowych ulic sto – Dolny Śląsk w kadrze” to projekt dofinansowywany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Partnerami projektu są Centrum Technologii Audiowizualnych i Klub Sympatyków Transportu Miejskiego. Wydarzenie ma charakter zamknięty. Obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy. Niestety, obecnie nie ma już wolnych miejsc.

Zobacz też: „Muzyka w dawnym Wrocławiu”. Powracają letnie koncerty w zabytkowych wnętrzach

Tagi