12.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Szykują się zmiany na ulicy Grota-Roweckiego. Kiedy początek prac?

WARTO PRZECZYTAĆ

Ulica Grota–Roweckiego nie należy do najbezpieczniejszych tras we Wrocławiu. Z tego względu miasto postanowiło wybrać projektanta, który poprawi jej komfort użytkowania. Jakie zmiany są przewidywane i kiedy rozpoczną się prace remontowe?

Ulica Grota–Roweckiego, fot. ZDIUM Wrocław

Ul. Grota–Roweckiego, łącząca Ołtaszyn i Wojszyce przejdzie renowację. Za nadzór nad projektem odpowiedzialny będzie Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. Koszt opracowania dokumentacji projektowej wyniesie prawie 420 tys. zł.

Założenia remontu ulicy

– Ulica Grota-Roweckiego to jedna z bardziej ruchliwych arterii, na odcinku od ronda Piotra Bednarza do skrzyżowania z ulicą Wspólną wymaga poprawy bezpieczeństwa oraz komfortu pieszych i rowerzystów. – informowała Klaudia Piątek, rzeczniczka ZDiUM.

Firma Biprogeo Projekt, która jest odpowiedzialna za przygotowanie dokumentacji projektowej, przedstawiła zakres prac podczas planowanego remontu ulicy:

– rozprowadzenie ruchu pieszego i rowerowego w południowej części ronda Piotra Bednarza,

– budowę brakujących odcinków chodnika po stronie zachodniej,

– stworzenie chodnika wraz ze ścieżką rowerową po stronie wschodniej,

– uzupełnienie chodnika w obrębie skrzyżowania z ulicą Kurpiów.

Plan prac remontowych

Remont podzielono na dwie części. Najpierw zostanie zaprojektowany m.in. chodnik o szerokości dwóch metrów. Będzie on oddzielony od jezdni pasem zieleni, który zyska specjalną ochronę przed parkowaniem. Powstanie tam również nawierzchnia z kostki betonowej. Krawężniki na przejściach dla pieszych mają być obniżone do 1 cm.

Druga część realizacji skupiać się będzie na przygotowaniu dla zamawiającego m.in. koncepcji budowy chodnika połączonego ze ścieżką rowerową (tzw. infrastruktura pieszo – rowerowa), na odcinku od ul. Wspólnej do ul. Gałczyńskiego, wraz z kosztem realizacji. Zostanie również zaprojektowana droga dla rowerów o szerokości 2,5 m i chodnik o szerokości 2 m.

Termin rozpoczęcie inwestycji

Zmiany na ulicy Grota-Roweckiego będą widoczne dopiero w późniejszym czasie. Na razie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej. Remont rozpocznie się, gdy plan budowy zostanie zaakceptowany.

Zobacz również:  Była przypięta do parapetu, nie wychodziła na dwór. Uratowana sunia szuka domu

– Opracowanie dokumentacji projektowej potrwa ok. 12 miesięcy. Natomiast w terminie do 15 miesięcy od daty zawarcia umowy wykonawca powinien przekazać zamawiającemu decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę oraz decyzję ZRiD (o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, przyp. red.) – wyjaśniała Klaudia Piątek.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI