Ładowanie

To już oficjalne! Finał klubowych rozgrywek piłkarskich - Ligi Konferencji Europy 2025 zostanie rozegrany na stadionie Tarczyński Arena

Tarczyński Arena Wrocław ubiega się o organizację finału Ligi Konferencji Europy

27 czerwca, 2023

To już oficjalne! Finał klubowych rozgrywek piłkarskich - Ligi Konferencji Europy 2025 zostanie rozegrany na stadionie Tarczyński Arena Fot. Tarczyński Arena Wrocław

Finał klubowych rozgrywek piłkarskich – Ligi Konferencji Europy 2024 lub 2025 może zostać rozegrany na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu. Wniosek w tej sprawie trafił już do UEFA.  Decyzja zostanie ogłoszona pod koniec czerwca.  

Związek Piłki Nożnej złożył wniosek o organizację finału Ligi Konferencji Europy UEFA w sezonie 2023/2024 lub 2024/2025. Rozgrywki piłkarskie odbywają się od 2021/2022 roku. Do tej pory wyłoniono dwóch mistrzów: pierwszym z nich był klub AS Roma, a drugim West Ham United. O tym, czy finał Ligi Konferencji Europy zagości we Wrocławiu, UEFA poinformuje najprawdopodobniej 28 czerwca.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Finał Ligi Konferencji Europy odbędzie się we Wrocławiu?

W przeszłości UEFA dwukrotnie wybrała polskie miasta jako gospodarzy finałów piłkarskich turniejów. Finał Ligi Europy odbył się w 2015 roku w Warszawie oraz w 2021 roku w Gdańsku. Wiele wskazuje na to, że również Wrocław może stać się areną klubowych rozgrywek finałowych.

Tarczyński Arena Wrocław prezentuje się korzystnie pod względem lokalizacji oraz możliwości obiektu. Stadion posiada 42 771 miejsc siedzących, które są zadaszone, a ponadto znajduje się w odległości 8 kilometrów od lotniska.  Stolica Dolnego Śląska jest również chętnie wybieranych kierunkiem wśród europejskich turystów, co może mieć wpływ na decyzję UEFA.

– Nasze doświadczenie możemy wykorzystać przy organizacji finału Ligi Konferencji Europy, mając świadomość, że to doskonała szansa na międzynarodową promocję nie tylko samej piłki nożnej, ale też samego miasta z jego potencjałem turystycznym – mówił Marcin Przychodny, prezes spółki Stadion Wrocław.

Zobacz też: Podsumowanie badań turystycznych. Prawie 6 mln osób odwiedziło Wrocław w 2022 roku

Kwalifikacje do Ligi Konferencji Europy

Polskie drużyny również biorą udział w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy w sezonie 2023/2024. Legia Warszawa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin automatycznie przeszły do drugiej rundy. Drużyny, które przejdą przez wszystkie rundy kwalifikacji, wezmą udział w głównym turnieju, składającym się z fazy grupowej i fazy pucharowej.

Losowanie par odbyło się 21 czerwca. Oto przeciwnicy polskich zespołów:

  • Legia Warszawa zmierzy się z Ordabasy Shymkent z Kazachstanu,
  • Lech Poznań zagra z litewskim Żalgirisem Kowno,
  • Pogoń Szczecin rozegra mecz ze zwycięzcą meczu pomiędzy Linefeldem z Irlandii Północnej a Vllaznią z Albanii
Tagi