Ładowanie

TAT na Jagodno. Podczas prac nie będzie przejazdu przez ul. Terenową

17 listopada, 2023

Fot. Inwestycje we Wrocławiu

Budowa TAT na Jagodno wchodzi w kolejny etap prac. Od piątku, 17 listopada, nie będzie możliwości przejazdu przez fragment ulicy Terenowej.

W najbliższych tygodniach wykonawca będzie prowadził prace przy przebudowie sieci podziemnych i budowie układu drogowego na skrzyżowaniu ulicy Terenowej z ul. Bardzką i Buforową. Z tego powodu wystąpią utrudnienia w ruchu — nie będzie przejazdu przez ulicę Terenową na wysokości skrzyżowania z ulicą Buforową i Bardzką przy rondzie Wolnej Ukrainy. Prace zakończą się w styczniu 2024 roku.

TAT na Jagodno

Powstająca trasa autobusowo-tramwajowa na Jagodno to droga o długości ok. 2,7 km. Pozwoli poprawić układ komunikacyjny Jagodna oraz zapewni szybki dojazd do centrum. Powstaje korytarz dla autobusów, a docelowo ma tamtędy jeździć także tramwaj. Powstanie 5 par przystanków na wysokości:

  • cmentarza przy ul. Bardzkiej,
  • ul. Terenowej,
  • ul. Konduktorskiej,
  • ul. Malinowskiego/Lutosławskiego,
  • ul. Kopycińskiego.

Pojawi się także nowy przystanek za ul. Świeradowską w kierunku Jagodna, a pętla powstanie przy ul. Kajdasza. W ramach inwestycji powstanie także park and ride dla 57 aut oraz zadaszony parking dla rowerów.

Koszt inwestycji to ponad 42 miliony złotych. Dofinansowana jest z Polskiego Ładu.

Tagi