1.5 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Teren przy ulicy Sarbinowskiej zostanie przeznaczony na zieleń. Co z dojazdem do SP 37?

WARTO PRZECZYTAĆ

6 lipca 2021 roku Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zadecydował, że działka przy ul. Sarbinowskiej na Kuźnikach zostanie terenem zielonym. To obszar o dużym potencjale przyrodniczym, dlatego zostanie zabezpieczony w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego.

fot. Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia

Departament Zrównoważonego Rozwoju wykona pełną inwentaryzację przyrodniczą, która wykaże czy i na jakim obszarze zasadne będzie utworzenie tzw. użytku ekologicznego. Zapewni to dodatkową ochronę prawną dla tego terenu.

Przejazd ulicą Sarbinowską do szkoły

Ulica Sarbinowska jest w użytkowaniu wieczystym Spółdzielni Mieszkaniowej „Kuźniki”, a jednocześnie prowadzi do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 37, gdzie uczy się 450 dzieci.

Spółdzielnia postawiła szlabany i nie udostępnia przejazdu, nie przystała również na propozycję miasta, która zakładała odkupienie tej ulicy i przekształcenie jej w drogę publiczną. Sprawa trafiła do sądu, a na czas postępowania został postawiony nakaz otworzenia jednego szlabanu i udostępnienia dojazdu do szkoły.

Oczekiwane jest rozstrzygnięcie sądowe. Możliwe, że nie trzeba będzie wydawać publicznych pieniędzy, a Sarbinowska posłuży i mieszkańcom osiedla i pobliskiej szkole podstawowej.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3