12.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Teren wokół Parku Szczytnickiego ma zostać powiększony

WARTO PRZECZYTAĆ

Park Szczytnicki  to największy i najstarszy z wrocławskich parków. Wkrótce jego obszar może ulec powiększeniu przez zagospodarowanie zachodniej części osiedla Sępolno. Dowiedz się więcej o przyszłej inwestycji.

Plany powiększenia obszaru wokół parku Szczytnickiego – wizualizacja. Fot. UM Wrocławia

Więcej zieleni miałoby pojawić się na terenie przy zachodniej części osiedla Sępolno, pomiędzy ulicami: 8 Maja, Dembowskiego, Mickiewicza i Kopernika. Przed rozpoczęciem prac należałoby najpierw uporządkować teren, dlatego początek działań byłby możliwy dopiero w następnym roku. 

Założenia projektu

Władze miasta chcą zachować dawny charakter tego miejsca. Kiedyś na tym terenie znajdowały się ogrody i szkółki, m.in. gospoda. Ingerencja w przestrzeń ma zostać ograniczona do minimum. Jeśli to możliwe będą też stosowane naturalne materiały. Zagospodarowanie terenu ma przebiegać w zgodzie z zachowaniem obecnego drzewostanu. Powstanie ścieżka krajobrazowa, której nawierzchnia będzie spójna pod względem koloru i małej architektury. 

600 nasadzeń i nowe obiekty 

W ramach inwestycji planowane jest nasadzenie ok. 600 drzew m.in. grabów, klonów, lip, platanów, ale też pojedynczych drzew egzotycznych. Pojawić mają się też nowe krzewy, byliny i łąki kwietne. Roślinność ma być przyjazna pszczołom oraz stanowić ochronę dla ptaków i małych ssaków. Zachodnia część terenu zostanie rozszerzona o alejki spacerowe, strefy leśne i łąkowe, a wschodnia o obszary związane z aktywnością społeczną. Powstanie plac zabaw, część sportowa i parking. Zdewastowane obiekty takie jak szklarnie i budynki gospodarcze przejdą rozbiórkę. W ich miejscu powstanie gastronomia, toalety, budynek do celów społecznych, strefa kultury czy polana rekreacyjna. 

Konsultacje społeczne

O planach zagospodarowania terenu będzie można porozmawiać podczas konsultacji społecznych. 13 września (wtorek), o godz. 17.30 rozpocznie się e-spotkanie konsultacyjne. 15 września (czwartek), o godz. 17.30, zaplanowane jest spotkanie w byłej zajezdni tramwajowej Dąbie, czyli w Czasoprzestrzeni.  22 września (czwartek) odbędzie się spacer po terenie przyszłej inwestycji. 

Konsultacje potrwają do 27 września.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI