Ładowanie

Testowano przejazd tramwaju na wiadukcie nad torami kolejowymi na wysokości ul. Robotniczej. To wielki moment dla TAT na Nowy Dwór.

To historyczny moment dla TAT na Nowy Dwór. Wiaduktem przejechał pierwszy tramwaj

Alicja Jurasz 4 lipca, 2023

Testowano przejazd tramwaju na wiadukcie nad torami kolejowymi na wysokości ul. Robotniczej. To wielki moment dla TAT na Nowy Dwór. Fot. Facebook MPK Wrocław

W poniedziałek, 3 lipca, testowano przejazd tramwaju na potężnym wiadukcie nad torami kolejowymi na wysokości ul. Robotniczej. To wielki moment dla inwestycji, jaką jest TAT na Nowy Dwór.

Testowano przejazd tramwaju na wiadukcie nad torami kolejowymi na wysokości ul. Robotniczej. To wielki moment dla TAT na Nowy Dwór.
Fot. Facebook MPK Wrocław

TAT na Nowy Dwór to wielka, wrocławska inwestycja komunikacyjna. Siedmiokilometrowa trasa autobusowo-tramwajowa połączy plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem, zapewniając sprawną komunikację między tym osiedlem a centrum miasta. Wydzieloną trasą dystans pokonać będzie można w kilkanaście minut.

Testowaliśmy tramwaj na dużym wiadukcie nad torami kolejowymi na wysokości ul. Robotniczej. Na tym 160-metrowym obiekcie poprowadzonym po łuki mamy zamontowane specjalistyczne urządzenia wyrównawcze. Nasza Skoda płynnie przejechała jednym i drugim torem — poinformował prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Tramwaje tą trasą pojadą w trzecim kwartale tego roku, jednak jeszcze w wakacje zobaczymy tu autobusy. Inwestycja jest dofinansowana z Unii Europejskiej, jej całkowity koszt to 386 mln zł.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Wykolejenie tramwaju powodem dużych utrudnień na Moście Trzebnickim
Tagi