Ładowanie

Arkady Wrocławskie

To już koniec Arkad Wrocławskich. Galeria zostanie wyburzona

20 listopada, 2023

Arkady Wrocławskie fot. Wikipedia

Deweloper Develia, właściciel Arkad Wrocławskich zapowiedział, że złoży wniosek o pozwolenie na wyburzenie centrum handlowego przy Powstańców Śląskich 2-4. Kiedy planowane jest zamknięcie obiektu?

Arkady Wrocławskie działają we Wrocławiu od 2007 roku. W kompleksie handlowo-biurowo-usługowym położonym w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Swobodnej, Nasypowej i Komandorskiej znajduje się ok. 130 sklepów i restauracji, kino oraz strefa fitness. Wiosną tego roku media obiegła informacja, że galeria zostanie zamknięta na początku 2024 r. Powodem tej decyzji ma być trudna sytuacja rynkowa , która przekłada się na brak rentowności obiektu.

Zamknięcie i wyburzenie galerii

Spółka Develia, która jest właścicielem obiektu potwierdziła wcześniejsze doniesienia. Deweloper planuje zamknąć galerię, a następnie przekazać budynek do rozbiórki. Według zapowiedzi, ma to nastąpić w pierwszej połowie 2024 r.  

Obecnie finalizujemy rozmowy z ostatnimi podmiotami działającymi w Arkadach Wrocławskich w sprawie zakończenia działania budynku – poinformował Paweł Ruszczak, wiceprezes spółki Develia.  

W najbliższych miesiącach Develia będzie starała się uzyskać pozwolenie na wyburzenie obiektu. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy mają ruszać prace. Deweloper w dalszym ciągu prowadzi negocjacje z potencjalnym kupcem w sprawie sprzedaży Arkad Wrocławskich. Spółka dąży do podpisania umowy  przedwstępnej do dnia 31 grudnia 2023 r. oraz umowy przyrzeczonej do dnia 29 stycznia 2025 r. W miejscu galerii może w przyszłości powstać obiekt wielofunkcyjny z przestrzeniami biurowymi.

Tagi