Ładowanie

Jubileuszowa, 80. edycja Tour de Pologne UCI World Tour zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. Trasa wyścigu, która została oficjalnie zaprezentowana, przeniesie rywalizację światowej czołówki kolarzy na malownicze tereny Dolnego Śląska.

Tour de Pologne 2023. Emocje przenoszą się na Dolny Śląsk – poznaj szczegóły

22 lipca, 2023

Jubileuszowa, 80. edycja Tour de Pologne UCI World Tour zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. Trasa wyścigu, która została oficjalnie zaprezentowana, przeniesie rywalizację światowej czołówki kolarzy na malownicze tereny Dolnego Śląska. Fot. Tour de Pologne

Jubileuszowa, 80. edycja Tour de Pologne UCI World Tour zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. Trasa wyścigu, która została oficjalnie zaprezentowana, przeniesie rywalizację światowej czołówki kolarzy na malownicze tereny Dolnego Śląska. Rozpoczęcie zmagania planowane jest na 29 lipca w Poznaniu.

Podczas siedmiu etapów, kolarze będą mieli okazję ścigać się na różnorodnym terenie – od płaskiego dla sprinterów, przez trzy etapy górskie, aż po indywidualną jazdę na czas. Na trasie znalazły się między innymi takie miejscowości jak Sobótka, Karpacz, Wałbrzych, Duszniki Zdrój oraz Strzelin.

Wyścig rozpocznie się na placu św. Marka w Poznaniu, a zakończy 4 sierpnia w Krakowie. W tegorocznej edycji kibice będą mogli śledzić zmagania najlepszych kolarzy na świecie, w tym polskich asów: Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki.

Trasa wyścigu została starannie zaplanowana, aby zapewnić zarówno zawodnikom, jak i kibicom niezapomniane emocje. –Przygotowaliśmy piękną, wymagającą trasę, która jest zupełnie inna od tej z ubiegłego roku, ponieważ po kilku latach nieobecności przerzucamy wyścig ze wschodniej do zachodniej Polski – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu.

Znana została także już mapa z etapami wyścigu. Transmisję z wyścigu będzie można śledzić zarówno w telewizji, jak i online. Szczegóły na ten temat zostaną podane w najbliższym czasie.

Właściwie zaplanowana trasa wyścigu to jedno, ale to kibice dodają wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Liczymy na wasze wsparcie na trasie Tour de Pologne 2023. Zbliża się święto polskiego kolarstwa!

Tagi