9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Tramwaj przez Popowice — zakres robót drogowych w ramach inwestycji rozszerzony

WARTO PRZECZYTAĆ

Zakres inwestycji, w ramach której ma pojechać tramwaj przez Popowice, zostaje rozszerzony. Prace nad nowym odcinkiem jezdni rozpoczną się w piątek, 17 lutego. Sprawdź, jakie utrudnienia czekają na kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej.

Nie tylko tramwaj przez Popowice — zakres budowy zostaje rozszerzony o nowy odcinek jezdni. Powstanie on na trasie od mostu R. Dmowskiego do marketów przy ul. Długiej. Pierwotnie projekt zakładał jedynie wymianę warstw bitumicznych. Podjęto jednak decyzję o zwiększeniu zakresu robót drogowych, przez co w piątek, 17 lutego, zacznie się rozbiórka jezdni. Prace rozpoczną się od frezowania, a następnie wymieniona zostanie konstrukcja jezdni wraz z krawężnikami i ściekiem przykrawężnikowym.

Przeczytaj również: Na tory wkraczają nowe linie tramwajowe! Otwarcie torowiska przez Popowice

Utrudnienia w ruchu podczas rozszerzenia zakresu inwestycji, w ramach której powstaje tramwaj przez Popowice

Rozszerzenie robót drogowych spowoduje utrudnienia w ruchu, jednak nie zostanie on całkiem wyłączony. Prace wykonywane będą połówkowo, pozostawiając dla ruchu po jednym pasie w każdym kierunku. Co więcej, na czas prowadzonych robót, zostanie zlikwidowany przystanek autobusowy nr 10525, zlokalizowany po północnej stronie ul. Długiej na wysokości marketu budowlanego.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI