Ładowanie

Tramwaje 13 i 23 pojadą na Nowy Dwór już 3 września

15 lipca, 2023

fot. MPK Wrocław

W pierwszych dniach września zaczną kursować tramwaje na Nowy Dwór. Jeden z nich to całkiem nowa linia 13, a drugi to dobrze znana 23, której kurs zostanie wydłużony.

Pętla nosić będzie nazwę Wrocław Nowy Dwór (P+R). Umiejscowiona jest przy ul. Rogowskiej, obok przystanku kolejowego Wrocław Nowy Dwór. W związku z uruchomieniem nowej trasy tramwajowo-autobusowej szykują się zmiany w komunikacji. Jedna z nich to dwa tramwaje, które pojadą na Nowy Dwór.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Nowa linia tramwajowa 13

Nowa linia 13 połączy nową pętlę Wrocław Nowy Dwór (P+R) z dobrze znaną pętlą Stadion Olimpijski na Wielkiej Wyspie. Z TAT-u przez ul. Śrubową dojedziemy do Legnickiej, a dalej przez pl. Jana Pawła, Dominikański, Grunwaldzki do Stadionu Olimpijskiego.

– Do centrum miasta z Nowego Dworu dojedziemy tą linią w około 20 minut. 75 procent jej trasy prowadzi wydzielonym torowiskiem i co więcej, łączy ona istotne węzły przesiadkowe w mieście – wylicza Monika Kozłowska-Święconek.

Linia 23 z wydłużonym kursem

Na Nowy Dwór jeździć będzie także 23. Linia ta kursować będzie w relacji Nowy Dwór – Kowale i będzie łączyła następujące węzły przesiadkowe: pl. Orląt Lwowskich, Arkady (Capitol), Dworzec Główny, Galeria Dominikańska, pl. Bema, Nowowiejska i Kromera. Na nowych przystankach na trasie autobusowo-tramwajowej (TAT) tramwaj pojawiać się będzie co 6 minut.

Tagi