10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Tramwaje wracają na Kozanów

WARTO PRZECZYTAĆ

2 kwietnia rozpocznie się przebudowa torowiska tramwajowego na ulicy Lotniczej i Kosmonautów. Przez blisko dwa miesiące do Pilczyc i Leśnicy nie będą kursować tramwaje. W zamian wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Tramwaje wrócą jednak na Kozanów.

FOT./gazetawrocławska

Na tę informację mieszkańcy Kozanowa czekali od kilku miesięcy. Zakończyły się prace na skrzyżowaniu ul. Milenijnej i Popowickiej, a to oznacza, że wracają tramwaje. Natomiast kursy okresowej linii autobusowej 731 zostaną zlikwidowane.

Prace prowadzono od lipca zeszłego roku i wykonano je w ramach budowy nowej linii tramwajowej przez Popowice. Dzięki przebudowie skrzyżowania i montażu rozjazdów, w przyszłości tramwaje kursujące ul. Popowicką będą mogły pojechać prosto na ul. Pilczycką lub skręcić w lewo ul. Milenijną. Przy wylocie torowiska na Kozanów przebudowano sieci podziemne, przede wszystkim dwa kanały ściekowe. Już po odkrywkach zauważono, że rurociąg jest odkształcony. Kanały ściekowe w tym miejscu odpowiadają za odbiór 70 proc. ścieków z całego miasta.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI