Ładowanie

Już w czerwcu zostanie otwarta trasa kolejowa ze Świdnicy do Jedliny Zdrój. Po 30 latach znów wyjadą na nią pociągi! Wiemy kiedy.

Trasa ze Świdnicy do Jedliny Zdrój niedługo otwarta. Kiedy pojedzie pierwszy pociąg?

Alicja Jurasz 4 czerwca, 2023

Już w czerwcu zostanie otwarta trasa kolejowa ze Świdnicy do Jedliny Zdrój. Po 30 latach znów wyjadą na nią pociągi! Wiemy kiedy. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pexels

Już w czerwcu zostanie otwarta trasa kolejowa ze Świdnicy do Jedliny Zdrój. Po 30 latach znów wyjadą na nią pociągi! Wiemy już, od kiedy będą kursować.

Zamknięcie odcinka Świdnica – Jedlina nastąpiło w maju 1992 roku, ze względu na fatalny stan infrastruktury. To jedna z najpiękniejszych tras kolejowych w regionie, malowniczo biegnąca wśród lasów i górzystych terenów.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Już niedługo, po przeszło trzydziestoletniej przerwie, trasa ze Świdnicy do Jedliny Zdrój znów będzie otwarta i wrócą na nią pociągi. Nastąpi to już 24 czerwca.

Początkowo (co najmniej do 9 września) przewidywane jest kursowanie trzech par pociągów w weekendy oraz dni świąteczne, a docelowo pociągi kursować będą we wszystkie dni tygodnia — informują PKP PLK.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Tragedia na jeziorze Bajkał pod Wrocławiem. Nie żyje 60-latek
Tagi