Ładowanie

Trelowski wypożyczony do Śląska Wrocław

28 czerwca, 2023

Kacper Trelowski w sezonie 2023/24 będzie reprezentował barwy Śląska Wrocław. 19-letni bramkarz trafił do Wrocławia na zasadzie rocznego wypożyczenia z Rakowa Częstochowa.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Młodzieżowy reprezentant Polski dołączył do Rakowa w 2018 roku. Wcześniej był zawodnikiem innych częstochowskich klubów – Ajaksu oraz APN-u. W 2021 spędził pół roku na wypożyczeniu w Sokole Ostróda.

W ubiegłym sezonie bramkarz wystąpił w 18 spotkaniach, zachowując w nich dziewięć czystych kont. Trelowski odegrał szczególnie ważną rolę w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Wystąpił we wszystkich spotkaniach i pomógł drużynie dotrzeć aż do finału, w którym Raków Częstochowa ostatecznie przegrał z Legią Warszawa po konkursie rzutów karnych. Wraz z Medalikami sięgnął po mistrzostwo kraju, a także wcześniej dwukrotnie po Puchar i Superpuchar Polski.

– Chcę podnosić swoje umiejętności, pomóc i drużynie, i sobie samemu. Jestem młodym bramkarzem, ale mam już doświadczenie w grze w Ekstraklasie, pod presją, o duża stawkę. Sporo rozmawiałem z Jackiem Magierą, a jeszcze więcej z trenerem bramkarzy, bo znam się dobrze z Maciejem Sikorskim i cieszę się, że znów będziemy razem pracować. Mam świadomość, że w Śląsku jest duża rywalizacja o miejsce w bramce, ale uważam, że to dobrze, bo to pomaga podnosić swój poziom – mówi Kacper Trelowski.

– W naszej drużynie witamy kolejnego młodego zawodnika, Polaka, który bardzo wzmocni rywalizację wśród bramkarzy. Przychodzi do nas świeżo upieczony mistrz kraju i finalista Pucharu Polski. W tych rozgrywkach nie dał sobie strzelić ani jednej bramki. Mamy nadzieję, że w barwach Śląska też pokaże swój duży talent. Trener bramkarzy WKS-u dobrze zna Kacpra i jestem przekonany, że ta grupa bramkarska w naszej drużynie znów będzie stanowić bardzo mocny punkt Śląska – komentuje David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Kacper Trelowski spędzi na wypożyczeniu w Śląsku Wrocław sezon 2023/24. Między słupkami zobaczymy go z numerem 35 na koszulce.