6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Triathlonem pokona dystans, dłuższy niż równik. Rekord Guinnessa pobije w dolnośląskim

WARTO PRZECZYTAĆ

Najdłuższy triathlon w historii — wyzwanie to podjął Adrian Kostera. Rowerem, biegiem oraz wpław pokona 40 170 km. To więcej niż długość równika ziemi. Cała trasa będzie miała miejsce na terenach Dolnego Śląska.

Adrian Kostera ma 36 lat i pochodzi z Torunia. Mieszka na południowym wschodzie Holandii. Do misji przygotowywał się kilka lat, zarówno w Holandii, jak i w Polsce. Teraz, zamierza pobić Rekord Guinnessa. Na regułach triathlonu pokona 40 170 kilometrów, w tym 1205 wpław, 31 132 rowerem a 7 833 biegiem.

Siedem lat temu narodziło się marzenie. Dziś jestem niezmiernie szczęśliwy, bo wiem, że się spełni — mówi Adrian Kostera. — Przez te lata wszystko w moim życiu było podyktowane przygotowaniami do tego wyzwania — dodaje.

Cała trasa na Dolnym Śląsku

Wyzwanie potrwa rok, od 1 czerwca 2023 roku do 1 czerwca 2024 roku. Każdego dnia sportowiec przepłynie średnio około 3 km, przejedzie 85 km i przebiegnie 21 km. Trasa wyznaczona będzie w całości na terenach Dolnego Śląska, nie ominie także jego stolicy.

Miałem okazję zwiedzić wiele miejsc na Dolnym Śląsku. Jest tu przepięknie — przyznał sportowiec — a do tego są znakomite trasy rowerowe, ładne akweny i wiele wspaniałych miejsc do biegania.

Możliwe jest, że przyszłemu rekordziście będzie można towarzyszyć w pokonywaniu poszczególnych fragmentów trasy. Nieznane są dokładne zasady przystąpienia do wyzwania, jednak prawdopodobnie obowiązywać będą zapisy.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI