Ładowanie

Kompleks Quorum będzie składał się z pięciu budynków, z czego z jeden stanie się drugim najwyższym wieżowcem we Wrocławiu.

Trwa budowa nowoczesnego kompleksu Quorum przy ul. Sikorskiego

28 sierpnia, 2023

Kompleks Quorum będzie składał się z pięciu budynków, z czego z jeden stanie się drugim najwyższym wieżowcem we Wrocławiu. Quorum przy ul. Sikorskiego, fot. Oleksandr Poliakovsky/wroclaw.pl

Kompleks Quorum będzie składał się z pięciu budynków, z czego z jeden stanie się drugim najwyższym wieżowcem we Wrocławiu. Kiedy inwestycja będzie gotowa?

Kompleks Quorum będzie składał się z pięciu budynków, z czego z jeden stanie się drugim najwyższym wieżowcem we Wrocławiu.
Quorum przy ul. Sikorskiego, fot. Oleksandr Poliakovsky/wroclaw.pl

Budowa kompleksu Quorum przy ul. Sikorskiego rozpoczęła się pod koniec 2020 roku. Na razie do użytku oddano biurowiec Quorum D, w którym znajduje się ponad 16,2 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ok. 1 tys. mkw. powierzani zajętej przez lokale usługowo – handlowe. Wśród najemców są m.in. firmy CD Projekt Red, Studio Software, IT-Dev, Imagination. W obiekcie mieści się także parking i wewnętrzne patio. Inwestorem jest krakowska firma Cavatina.

Quorum to 100 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni do pracy, życia i rekreacji. Kompleks pięciu budynków, o funkcji biurowej i mieszkaniowej, usytuowany w ścisłym centrum Wrocławia, nad Odrą przy ul. Sikorskiego. W parterze obiektów kompleksu od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdują się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy i zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstał ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych. Z drugiego najwyższego budynku we Wrocławiu będzie można także podziwiać panoramę miasta. Na najwyższej, 35. kondygnacji zaplanowano taras widokowy – informuje deweloper Cavatina odpowiedzialny za inwestycję.

Najwyższy budynek w kompleksie Quorum będzie miał 140-metrów wysokości. Koniec prac najprawdopodobniej nastąpi w drugiej połowie 2024 roku.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Tagi