9.2 C
Wrocław
sobota, 25 marca, 2023

Trwa budowa osiedla TBS w Leśnicy. Dostępnych będzie 301 mieszkań na wynajem

WARTO PRZECZYTAĆ

Budowa osiedla w Leśnicy jest jedną z największych inwestycji TBS Wrocław ostatnich lat. Do tej pory zrealizowano już blisko 25% zadań. Zakończenie prac przewidziano na koniec 2023 roku.

Osiedle Leśnica IX powstaje między ulicami: Marszowicką, Dolnobrzeską, Błońską i Uraską, w sąsiedztwie istniejących budynków TBS Wrocław. Za projekt odpowiedzialna jest firma ATD Architekci z Wrocławia. W 12 budynkach pojawi się 301 mieszkań na wynajem o powierzchni użytkowej ok. 14,9 tys. m.kw, a także 10 lokali usługowych o powierzchni użytkowej ok. 669 m.kw. Dla mieszkańców dostępnych będzie 379 miejsc parkingowych na terenie osiedla.

Zrealizowano 25% inwestycji

Do tej pory wykonano znaczną część robót związanych z podziemną infrastrukturą (retencja wód opadowych, sieci wodno-kanalizacyjne czy elektroenergetyczne). Dzięki temu woda deszczowa będzie zatrzymywana pod powierzchnią osiedla Leśnica IX, co uchroni Park Leśnicki przed podtopieniami. Co więcej, instalacje podziemne ułatwią zainstalowanie np. ładowarek elektrycznych do samochodów. Większość budynków murowana jest na trzeciej kondygnacji. Każdy z nich będzie wyposażony także w niezależną instalację fotowoltaiczną. Po zalaniu stropów rozpoczną się prace nad konstrukcją stropodachu. Montowana jest również stolarka okienna. Do tej pory zrealizowano 25% zadań w ramach inwestycji. Do końca 2023 roku projekt ma zostać ukończony.

Zielone osiedle

Nowe osiedle powstaje blisko Parku Leśnickiego i Lasu Mokrzańskiego. O zieleń na tym terenie zadbają specjaliści w zakresie dendrologii z firmy „Zieleń Wokół Nas” z wrocławskiej spółki. Przy budynkach mieszkaniowych pojawią się niewielkie ogródki. Ten kameralny projekt ma na celu stworzenie mieszkańcom przestrzeni publicznej i półprywatnej.  Ponadto wykonawca posadzi na osiedlu 259 drzew oraz 4883 krzewy. Na innych terenach TBS Wrocław w Leśnicy również zrobi się zielono. Przybędzie tam 50 nowych drzew i 300 m.kw. krzewów.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI