10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Trwają zapisy na 42. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę

WARTO PRZECZYTAĆ

W tym roku pielgrzymi pójdą pod hasłem: „Chrystus naszym pokojem”. Zapisy na wydarzenie możliwe są w parafiach, online lub w biurze pielgrzymkowym przy ul. Bujwida.

Pielgrzymka na Jasną Górę, fot Wowk Digital-163

Pielgrzymka rozpocznie się 2 sierpnia o godz. 6:00 w katedrze wrocławskiej, a zakończy 10 sierpnia o godz. 11:00 na wałach jasnogórskich. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w wydarzeniu, ale nie mogą wziąć udziału w całej pielgrzymce, mają możliwość zapisać się na jeden bądź kilka dni. Można również przystąpić do grupy duchowej, jeśli z jakichś względów nie można fizycznie iść na Jasną Górę.

Niezapomniane wspomnienia uczestników

Pierwszy raz na pielgrzymkę wyruszyłam, bo poprosiła mnie o to moja przyjaciółka, która bardzo chciała pójść. Nie byłam do końca przekonana, czy jest to dobry pomysł, ale czego się nie robi dla przyjaciół. Poszłam i nie była to moja ostatnia pielgrzymka, ponieważ spodobał się mi ten sposób przeżywania rekolekcji i postanowiłam, że będę co roku planowała sobie urlop tak, aby iść pieszo do Częstochowy – opowiadała Marysia, która od wielu lat uczestniczy w pielgrzymce.

Jestem zawsze bardzo szczęśliwy, kiedy zbliża się sierpień, mogę spakować plecak i namiot, ubrać buty i wyruszyć na Jasną Górę. Ci ludzie, możliwość modlitwy, słuchania konferencji, cisza, panująca atmosfera. Życzę każdemu, aby chociaż raz w życiu mógł tego doświadczyć – podkreślał pielgrzym Stanisław.

Modlitwa o pokój na Ukrainie

Hasło ”Chrystus naszym pokojem” nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego: ”Posłani w pokoju Chrystusa”. Obecna sytuacja wojenna na Ukrainie nie jest obojętna organizatorom, którzy głęboką pragną pokoju na świecie.

Zapisy

Aby zapisać się na pielgrzymkę należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Od 30 lipca do 1 sierpnia w godz. 11:00 do 17:00 można zapisywać się też w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymi w D.A. Wawrzyny przy ul. Bujwida 51.
Link do formularza: https://pielgrzymka.pl/formularz-zapisowy-na-pielgrzymke/

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI